Pociął twarze kobiet rozbitą butelką w centrum Katowic....

  Pociął twarze kobiet rozbitą butelką w centrum Katowic. Sebastian K. usłyszał wyrok: 8 lat pozbawienia wolności ZDJĘCIA

  Patryk Drabek

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  We wtorek, 24 lipca, poznaliśmy wyrok w głośnej sprawie ataku na dwie młode kobiety w centrum Katowic. Sprawca pociął im twarze rozbitą butelką.
  1/5
  przejdź do galerii

  We wtorek, 24 lipca, poznaliśmy wyrok w głośnej sprawie ataku na dwie młode kobiety w centrum Katowic. Sprawca pociął im twarze rozbitą butelką. ©Patryk Drabek

  Wyrok w głośnej sprawie ataku na dwie młode kobiety w centrum Katowic zapadł. Sprawca pociął kobietom twarze rozbitą butelką. Sebastian K. usłyszał wyrok 8 lat pozbawienia wolności. Na ławie oskarżonych zasiedli także jego dwaj koledzy.
  Proces dotyczący ataku na dwie młode kobiety, do którego doszło w nocy z 31 marca na 1 kwietnia 2017 roku w Katowicach, rozpoczął się w lutym tego roku w Sądzie Okręgowym w Katowicach. Sebastian K. rozbitą butelką pociął twarze 18-letniej wówczas kobiety i jej o 6 lat starszej koleżanki.

  Pociął twarze tulipanem


  Mężczyzna został oskarżony o usiłowanie zabójstwa i równocześnie spowodowanie trwałego zeszpecenia u jednej z pokrzywdzonych oraz spowodowanie obrażeń ciała w postaci 2 ran u drugiej z młodych kobiet. Dwaj kolejni mężczyźni - Adrian O. i Dawid D. odpowiadali natomiast za pobicie dwóch mężczyzn, kolegów pokrzywdzonych kobiet.

  Zobacz wideo:

  (TVN24/X-News)

  Dziś (24 lipca) mecenas Bartosz Palczewski, obrońca Sebastiana K., w mowie końcowej wnosił o zmianę kwalifikacji prawnej. Podkreślał, że K. nie miał zamiaru zabić kobiet, dlatego nie można w tym przypadku mówić o usiłowaniu zabójstwa.

  Sam Sebastian K. jeszcze raz przeprosił pokrzywdzonych. Prosił o łagodny wymiar kary. Adrian O. i Dawid D. chcieli natomiast uniewinnienia. Ten drugi stwierdził, że nie przedstawiono dowodów, które miałyby świadczyć o jego winie.

  Już 26 czerwca mowę końcową wygłosił natomiast m.in. prokurator Artur Ott z Prokuratury Okręgowej w Katowicach, który mówił, że może z czystym sumieniem podtrzymać przedstawione wcześniej zarzuty. Podkreślał, że nie można wierzyć w wyjaśnienia oskarżonych dotyczące zdarzenia w centrum Katowic. Nawiązując do ataku rozbitą butelką, dodał, że każdy, kto mierzy w takie miejsce tego typu narzędziem, musi przewidzieć to, że może zadać śmiertelny cios. To świadczy o tym, że oskarżony Sebastian K. chciał zabić. Oskarżyciel zwracał także uwagę na kryminalną przeszłość mężczyzny, który był w przeszłości karany za kradzież, jazdę pod wpływem alkoholu, znieważenie funkcjonariuszy policji, pobicie czy też kradzież z włamaniem.

  - Do tej pory Sebastian K. otrzymywał „penitencjarne klapsy”. W przypadku oskarżonego jest już za późno na takiego klapsa. Musi to być zatem solidne „lanie penitencjarne” - podsumował prokurator Artur Ott.

  Czytaj więcej:
  Pociął młode kobiety rozbitą butelką w Katowicach. Dostał wyrok. Prokurator: Musi to być solidne „lanie penitencjarne”


  Mecenas Arkadiusz Ludwiczek, pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej (jednej z młodych kobiet, które zostały pocięte rozbitą butelką), wskazywał, że gdyby cios tzw. tulipanem został zadany nieco niżej, to najprawdopodobniej doszłoby do tragedii.

  - Alkohol szkodzi ludziom i chodzi nie tylko o zdrowie. Oskarżeni, a w szczególności Sebastian K., przez alkohol zniszczyli sobie życie, nie mówiąc już o tym, że próbowali zniszczyć życie innym osobom - mówił mecenas Ludwiczek.  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  8 lat bez prawa do zwolnienia warunkowego

  siła spokoju (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  taki powinien zapaść wyrok dla tego bandyty !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Takich bandytów trzeba izolować na stałe ze społeczeństwa!!!

  Ginter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  To zwykła parówa, która powinna siedzieć w kryminale przez najbliższe 20 lat.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czemu

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Czemu tylko 8 a nie 28???

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim