Pociął młode kobiety rozbitą butelką w Katowicach. Dostał...

  Pociął młode kobiety rozbitą butelką w Katowicach. Dostał wyrok. Prokurator: Musi to być solidne „lanie penitencjarne”

  Patryk Drabek

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pociął kobiety butelką. Dziś wyrok w Katowicach
  We wtorek, 24 lipca, poznaliśmy wyrok w głośnej sprawie ataku na dwie młode kobiety w centrum Katowic. Sprawca pociął im twarze rozbitą butelką. - Do
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©P. Drabek/Dziennik Zachodni

  We wtorek, 24 lipca, poznaliśmy wyrok w głośnej sprawie ataku na dwie młode kobiety w centrum Katowic. Sprawca pociął im twarze rozbitą butelką. Usłyszał wyrok 8 lat pozbawienia wolności. - Do tej pory Sebastian K. otrzymywał „penitencjarne klapsy”. W przypadku oskarżonego jest już za późno na takiego klapsa. Musi to być zatem solidne „lanie penitencjarne” - podkreślał prokurator Artur Ott w mowie końcowej.
  Proces dotyczący ataku na dwie młode kobiety, do którego doszło w nocy z 31 marca na 1 kwietnia 2017 roku w Katowicach, rozpoczął się w lutym tego roku. Sebastian K. rozbitą butelką pociął twarze 18-letniej wówczas kobiety i jej o 6 lat starszej koleżanki.

  Mężczyzna został oskarżony o usiłowanie zabójstwa i równocześnie spowodowanie trwałego zeszpecenia u jednej z pokrzywdzonych oraz spowodowanie obrażeń ciała w postaci 2 ran u drugiej z młodych kobiet. Dwaj kolejni mężczyźni - Adrian O. i Dawid D. odpowiadają natomiast za pobicie dwóch mężczyzn (kolegów pokrzywdzonych kobiet - dop. red.).

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z PROCESU
  Zobacz galerię


  AKTUALIZACJA GODZ. 12:50, WTOREK 24.7.2018

  Rozprawa rozpoczęta. Dzisiaj poznamy wyrok za uszkodzenie ciała dwóch kobiet.

  W mowie końcowej obrońca Sebastiana K. wnosił o zmianę kwalifikacji prawnej. Jego zdaniem K. nie miał zamiaru zabić kobiet. Sam Sebastian K. jeszcze raz przeprosił pokrzywdzone. Teraz trwa narada sędziowska.
  Wyrok: 8 lat więzienia dla Sebastiana K. Sąd ostatecznie uznał, że nie było to usiłowanie zabójstwa. 8 miesięcy wiezienia dla pozostałych oskarżonych - Dawida D. i Adriana O. W zawieszeniu na 2 i 3 lata.


  W mowie końcowej prokurator Artur Ott z Prokuratury Okręgowej w Katowicach mówił, że może z czystym sumieniem podtrzymać przedstawione wcześniej zarzuty. Podkreślał, że nie można wierzyć w wyjaśnienia oskarżonych dotyczące zdarzenia w centrum Katowic.  - Ze słów jednego z oskarżonych wynika, że w weekendy Katowice to miasto, gdzie nocą latają butelki, które cały czas się trzaskają, a wszyscy na siebie krzyczą. Wystarczy jednak wyjść o tej porze do centrum, by przekonać się, że to oczywiście nieprawda - podkreślał prokurator Artur Ott.

  Nawiązując do ataku rozbitą butelką, dodał, że każdy, kto mierzy w takie miejsce tego typu narzędziem musi przewidzieć to, że może zadać śmiertelny cios. To świadczy o tym, że oskarżony Sebastian K. chciał zabić. Oskarżyciel zwracał także uwagę na kryminalną przeszłość mężczyzny, który był w przeszłości karany za kradzież, jazdę pod wpływem alkoholu, znieważenie funkcjonariuszy policji, pobicie czy też kradzież z włamaniem.

  - Do tej pory Sebastian K. otrzymywał „penitencjarne klapsy”. W przypadku oskarżonego jest już za późno na takiego klapsa. Musi to być zatem solidne „lanie penitencjarne” - podsumował prokurator Artur Ott.

  Mecenas Arkadiusz Ludwiczek, pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej (jednej z młodych kobiet, które zostały pocięte rozbitą butelką), wskazywał, że gdyby cios tzw. tulipanem został zadany nieco niżej, to najprawdopodobniej doszłoby do tragedii.

  - Alkohol szkodzi ludziom i chodzi nie tylko o zdrowie. Oskarżeni, a w szczególności Sebastian K., przez alkohol zniszczyli sobie życie, nie mówiąc już o tym, że próbowali zniszczyć życie innym osobom - mówił mecenas Ludwiczek. Odnosząc się do usiłowania zabójstwa, podkreślał, że w tej sytuacji nie można mówić o innej kwalifikacji prawnej.

  Prokurator chce dla Sebastiana K. kary łącznej 12 lat pozbawienia wolności. Oskarżony ma także zapłacić jednej z pokrzywdzonych zadośćuczynienie w wysokości 50 tysięcy złotych, a drugiej nawiązkę w wysokości 5 tysięcy złotych. Prokurator domaga się również 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na - odpowiednio - 2 i 3 lata oraz kar grzywny dla Dawida D. i Adriana O. Ten drugi ma zostać ponadto objęty dozorem kuratora. Obaj mają zapłacić nawiązki pobitym mężczyznom (kolegom pokrzywdzonych kobiet). Pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej podkreślał, że pokrzywdzona liczy na to, że kara będzie sprawiedliwa.

  Mecenas Bartosz Palczewski, obrońca Sebastiana K., oraz oskarżeni wygłoszą mowy końcowe już 24 lipca. Tego samego dnia sąd ma wydać wyrok.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Mazda Mirai Motors Challange 2018  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bezmiar pseudosprawiedliwości jak zwykle dno i 5m mułu

  nadzwyczajny pajac w todze (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  haha a tyle było dymu i na końcu jak zwykle nadzwyczajna kasta pajaców w togach nie "zawiodła" - patusy i bandyci zawsze mogą liczyć na łagodne traktowanie. I co ma zrobić prokuratura, skoro...rozwiń całość

  haha a tyle było dymu i na końcu jak zwykle nadzwyczajna kasta pajaców w togach nie "zawiodła" - patusy i bandyci zawsze mogą liczyć na łagodne traktowanie. I co ma zrobić prokuratura, skoro oczywiście pajace w togach zawsze najbardziej troszczą się losem penerstwa, a nie zwykłych ludzi, ofiar i ich rodzin. W d* mają bezpieczeństwo obywateli, skoro wydają taki wyrok przy tak "bogatej" kartotece. To tak jakby bezmiar pseudosprawiedliwości napluł społeczeństwu w twarz. Niech Ziobro i PISiory robią porządek z tym dziadostwem i niech tępią, czołgają tych pajaców w togach ile wlezie. Tylko śmiać mi się chce gdy słysze prdlniętych lemingów i KOnDomiarzy bełkoczących o urojonej "praworządności".zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  śmieszne wyroki

  patusy coraz bardziej bezkarne (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Do 12 lat za usiłowanie zabójstwa? Ach Bulanda i jej chore prawo oraz nadzwyczajna kasta w togach. I dlaczego kary w zawiasach za pobicie? Tak się hoduje bezkarność wśród patusów. Każde pobicie...rozwiń całość

  Do 12 lat za usiłowanie zabójstwa? Ach Bulanda i jej chore prawo oraz nadzwyczajna kasta w togach. I dlaczego kary w zawiasach za pobicie? Tak się hoduje bezkarność wśród patusów. Każde pobicie powinno się kończyć bezwzględnym więzieniem, a najlepiej pobytem w jakimś obozie o zaostrzonym rygorze z wojskowym drylem i naczelną zasadą, że jeśli nie pracujesz to nie żresz. Tylko tak można próbować wyprostować skrzywioną psychę tego typu penerstwa.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W końcu normalne podejście prokuratora - brawo!!!

  Ginter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Choć 12 lat dla tego bandyty, to stanowczo za mało. Takich bandytów i potencjalnych morderców należy na stałe izolować ze społeczeństwa!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo!

  Ania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Brawa dla Panów prokuratorów!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim