MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk II Wrocław 3:0. Wygrana Górali przed obozem

Pierwszą bramkę dla Podbeskidzia strzelił niezawodny Kamil Biliński
Pierwszą bramkę dla Podbeskidzia strzelił niezawodny Kamil Biliński K_kapica_afk
Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała w meczu kontrolnym pokonali Śląsk II Wrocław 3:0. To pierwszy zimowy sparing zakończony zwycięstwem Górali. W przyszłym tygodniu bielszczanie pojadą na 11-dniowe zgrupowanie do Chorwacji.

Piłkarze Podbeskidzia wygrali pierwszy zimowy sparing. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w ośrodku Olimpia w Rybniku-Kamieniu Górale pokonali rezerwy Śląska Wrocław.

Przed przyjściem do Bielska-Białej zespół rywali prowadzili obecni trenerzy Górali Piotr Jawny i Marcin Dymkowski, którzy wywalczyli z nim awans do II ligi. Dla szkoleniowców Podbeskidzia spotkanie miało więc sentymentalną wartość.

Pierwszą bramkę już po kwadransie gry strzelił Kamil Biliński. Najlepszy snajper bielszczan wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na bardzo aktywnym w tym meczu Giorgim Merebaszwilim.

Po przerwie w zespole Górali zadebiutował pozyskany w tym miesiącu z duńskiego SønderjyskE obrońca Jeppe Simonsen będący reprezentantem Haiti.

Swoją przewagę Podbeskidzie udokumentowało po przerwie dwoma kolejnymi trafieniami. Najpierw po podaniu Merebaszwiliego wynik podwyższył Goku Roman, a chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem trzecią bramkę zdobył Titas Milasius.

Dla bielszczan był to ostatni sparing przed wyjazdem na zgrupowanie do Umag. Piłkarze Podbeskidzie spędzą na chorwackiej Istrii 11 dni rozgrywając tam trzy mecze kontrolne z II-ligowymi zespołami z Serbii FK Javor (12 lutego) oraz Słowenii NK Triglav Kranj (15 lutego) i ND Gorica (18 lutego). Po tym ostatnim spotkaniu Górale wrócą do kraju.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk II Wrocław 3:0 (1:0)
1:0 Kamil Biliński (15), 2:0 Goku Roman (70), 3:0 Titas Milasius (73)

Podbeskidzie I połowa: Igonen – Gutowski, Kowalski-Haberek, Rodriguez, Lipp, Bonifacio, Misztal, Polkowski, B. Bieroński, Merebaszwiili, Biliński
II połowa: Polaček – Simonsen, Wypych, J. Bieroński, Kowalski-Haberek (65. Lipp), Gach, Scalet, Frelek, Milasius, Goku, Biliński (66. Merebaszwili)

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również