Podbeskidzie odczarowało swój stadion i wreszcie wygrało [RELACJA]

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Bytovia Bytów 2:1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Bytovia Bytów 2:1 Jakub Jaźwiecki
Od czternastu spotkań Podbeskidzie nie potrafiło wygrać na swoim boisku. Fatalną passę przerwali w ostatnim meczu rundy jesiennej pokonując Bytovię Bytów 2:1. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Szymon Lewicki. - Nie graliśmy ostatnio dobrze, dla nas jednak najważniejsze było zwycięstwo i w końcu się po długim okresie udało - podsumował spotkanie trener Jan Kocian.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla gości. Kamil Wacławczyk najpierw trafił piłką w Jozefa Piacka, ale dobitka była już skuteczna i Rafał Leszczyński nie miał szans obronić tego strzału. Bramka podłamała gospodarzy, którzy długo nie potrafili sobie stworzyć sytuacji do wyrównania. Najlepszą z nich miał najskuteczniejszy piłkarz Podbeskidzia Tomasz Podgórski, ale po jego uderzeniu z rzutu wolnego kapitalna interwencją popisał się bramkarz Bytovii.

Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało, że gospodarze wywalczą w tym meczu trzy punkty. Jak wygrywać nie zaczniecie, bez dopingu zostaniecie - żegnali schodzących do szatni piłkarzy Podbeskidzia kibice. Potem w jeszcze dosadniejszy sposób domagali się zwycięstwa w tym meczu.

Po przerwie Podbeskidzie ruszyło energiczniej do ataku. Na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać. Szymon Lewicki wygrał pojedynek z obrońcami gości i z bliska pokonał Gerada Bieszczada. Bramka uskrzydliła gospodarzy, którzy nadal atakowali, stwarzali sobie sytuację pod bramka Bytovii. Piłka jednak nie chciała wpaść do siatki. W końcu udało się po raz drugi umieścić ją w siatce Lewickiemu.

Goście nie zrezygnowali jednak z wywiezienia z Bielska-Białej choćby punktu. Rafał Leszczyński jednak nie dał się zaskoczyć i po 230 dniach Podbeskidzie wreszcie odczarowało swój stadion i wywalczyło komplet punktów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Bytovia Bytów 2:1 (0:1)
0:1 Kamil Wacławczyk (13), 1:1 Szymon Lewicki (53), 2:1 Szymon Lewicki (84)

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).
Widzów 4221
Podbeskidzie: Leszczyński - Zakrzewski, Piacek, Magiera, Tarnowski (46. Sierpina) - Podgórski, Sokołowski, Janota (80. Jonkisz), Chmiel - Demjan, Lewicki (90+2 Feruga),.

Bytovia: Bieszczad - Kamiński, Bielak, Cseh, Opałacz - Poczobut, Serafin, Rzuchowski (85. Surdykowski), Ploj (57. K. Bąk), Wacławczyk (75. J. Bąk) - Klichowicz.

żółte kartki: Zakrzewski, Chmiel - Opałacz, Cseh, Bielák.