Podbeskidzie - Odra Opole 0:2. Trzecia letnia porażka Górali

Tomasz Podgórski, który do Podbeskidzia trafił z Ruchu,  nie wykorzystał rzutu karnego
Tomasz Podgórski, który do Podbeskidzia trafił z Ruchu, nie wykorzystał rzutu karnego Fot. Karolina Misztal
Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała przegrali spotkanie sparingowe z Odrą Opole 0:2. Mecz rozegrano w Dankowicach. W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał nowy nabytek Górali Tomasz Podgórski.

To już trzeci letni sparing przegrany przez podopiecznych trenera Dariusza Dźwigały. Po porażkach z Rakowem Częstochowa i Górnikiem Łęczna bielszczanie ulegli dzisiaj beniaminkowi II ligi. Najlepszej okazji do zdobycia gola dla Górali nie wykorzystał w 29 minucie gry Tomasz Podgórski. Strzał byłego zawodnika Ruchu i Piasta z jedenastu metrów obronił bramkarz testowany przez opolan.

Podbeskidzie częściej utrzymywało się przy piłce, a Odra obydwie bramki zdobyła po szybkich kontrach. Pierwszą z nich strzelił w 20 minucie gry jeden z sześciu testowanych dziś przez opolan w polu zawodników, a drugą w 56 minucie Dawid Wolny.

Trener Dźwigała dał szansę gry w tym meczu 20 zawodnikom, lecz widać że czeka go jeszcze dużo pracy by stworzyć z nich drużynę zdolną powalczyć o powrót do Ekstraklasy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Odra Opole 0:2 (0:1)

Bramki 0:1 zawodnik testowany (20), 0:2 Dawid Wolny (56)

Podbeskidzie: Madejski (60. Niezgoda) - Sokołowski (72. Gutowski), Piaček (72. Felsch), Deja (60. Horoszkiewicz), Magiera (60. Sierpina) - Podgórski, Mikołajewski (46. Kołodziej), Feruga (46. Bartlewski), Chmiel (60. Zakrzewski), Sierpina (46. Janeczko) - Demjan (60. Jonkisz)