MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podsumowanie projektu Modelu Wsparcia Międzysektorowego, usprawniającego rozwiązywanie problemów dzieci i młodzieży

Ignacy Krzemiński
Ignacy Krzemiński
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Konferencja stanowiąca podsumowanie projektu „Model Wsparcia Międzysektorowego – strategie i wyzwania” odbywa się w Muzeum Śląskim w Katowicach. Potrwa dwa dni: od 15 do 16 kwietnia 2024 roku. Projekt ten miał na celu poprawienie współpracy instytucji pomagających dzieciom i młodzieży w różnych dziedzinach życia.

Przez ostatnie dwa lata Uniwersytet Śląski pracował nad projektem, który ma na poziomie lokalnym usprawnić pomoc dzieciom i ich rodzinom. Mowa o Modelu Międzysektorowego Wsparcia. W tym celu testowano takie sektory jak m.in.: edukacja, pomoc zdrowotna, pomoc społeczna dla rodzin.

Jest to projekt zlecony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, który Uniwersytet Śląski w Katowicach realizował we współpracy z czterema innymi uczelniami: Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II oraz Uniwersytetem Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.
Realizację Modelu Międzysektorowego Wsparcia podsumowano dwudniową konferencją, która odbywa się od 15 do 16 kwietnia w Muzeum Śląskim w Katowicach.

W ramach projektu na podstawie zebranych informacji wypracowano rozwiązania, które mają podnieść jakość i poprawić dostępność wsparcia w miejscu zamieszkania dzieci.
Działania na rzecz dzieci i uczniów wymagają szczególnego podejścia, które możliwe jest tylko dzięki sprawnej współpracy różnych instytucji, które często funkcjonują w sposób nieskoordynowany.
Przeprowadzono więc badania w wybranych powiatach. O skali przedsięwzięcia świadczą liczby:

- W projekcie brało dział 36 powiatów, a badaniami objęto 30 tys. dzieci - powiedział prof. dr hab. Zenon Gajdzica z Uniwersytetu Śląskiego.

Warto zaznaczyć, że w dyskusjach bierze szerokie grono ekspertów: m.in. przedstawiciele akademiccy, Ministerstwa Edukacji Narodowej, urzędnicy, członkowie stowarzyszeń, pracownicy oświaty, położnictwa.

Wydarzenie jest transmitowane online, z tłumaczeniem na język migowy.

Link do dnia drugiego.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera