Pogoń Siedlce - Ruch Chorzów 1:1. Niedosyt Niebieskich

W tym sezonie Ruch dwukrotnie zremisował z Pogonią Siedlce 1:1   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W tym sezonie Ruch dwukrotnie zremisował z Pogonią Siedlce 1:1 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W zaległym meczu 18. kolejki eWinner 2. Ligi Pogoń Siedlce zremisowała z Ruchem Chorzów 1:1. Remis z broniącymi się przed spadkiem gospodarzy został przyjęty przez Niebieskich z dużym niedosytem, bo gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę.

Piłkarze Ruchu odrobili ligowe zaległości, ale wracali do domów z nie najlepszych humorach. Niebiescy tylko zremisowali z broniącą się przed spadkiem Pogonią, choć w końcówce mieli liczebną przewagę.

Mecz w Siedlcach nie był wielkim widowiskiem. Zwłaszcza do przerwy niewiele działo się na boisku, a chorzowianie w I połowie tylko raz zagrozili bramce gospodarzy po strzale Damiana Kowalczyka, który na ró odbił bramkarz Pogoni.

Więcej na murawie działo się po przerwie. Aktywny był zwłaszcza Maciej Górski, który jest ostatnio w wyśmienitej formie.. Pierwsze trzy strzały kapitana gospodarzy były niecelne, ale w 74 minucie skierował on w końcu piłkę do siatki wykorzystując dośrodkowanie Miguela Lopeza. To był szósty gol Górskiego w ostatnich pięciu meczach. Najlepszy strzelec Pogoni zdobył bramkę również w pierwszym spotkaniu tych drużyn w Chorzowie.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z PIERWSZGO MECZU RUCHU Z POGONIĄ

Ruch w końcówce ruszył do odrabiania strat. Pierwszego gola zdobytego przez Niebieskich sędzia nie uznał odgwizdując spalonego, ale przy kolejnej próbie Michała Mokrzyckiego arbiter nie miał już żadnych wątpliwości. Siedlczanie od 86 minuty grali w dziesiątkę po wyrzuceniu z boiska Mateusza Piotrowskiego i goście już w następnej akcji wykorzystali osłabienie rywali.

Po tym remisie Ruch wrócił na pozycję wicelidera tabeli eWinner 2. Ligi. W tym roku Niebieskich czeka jeszcze tylko jeden mecz - w niedzielę o godz. 18 w Bełchatowie z GKS.

Pogoń Siedlce - Ruch Chorzów 1:1 (0:0)