Szymon Kwiatkowski
Policjant z Mysłowic po raz kolejny na podium. Mundurowy zdobył trzy złote medale Policja Mysłowice
Policjant z Mysłowic po raz kolejny na podium. Starszy sierżant Paweł Jankowski zdobył trzy złote medale podczas IV Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Służb Mundurowych im. kom. Wacława Lejko o Puchar Komendanta Głównego Policji.

Policjant z Mysłowic po raz kolejny na podium. W grudniu 2022 roku starszy sierżant Paweł Jankowski został czterokrotnym mistrzem Polski w pływaniu. Funkcjonariusz na tym nie poprzestaje i może pochwalić się kolejnymi sukcesami.

Mysłowicki policjant z trzema złotymi medalami

22 marca 2024 r. rozegrano IV Ogólnopolskie Zawody Pływackie Służb Mundurowych im. kom. Wacława Lejko o Puchar Komendanta Głównego Policji. Zawody przeprowadzono na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy Dzielnicy Wola. W sportowej rywalizacji udział wzięli mundurowi z Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Służby Ochrony Państwa, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Państwowej Straży Pożarnej i Wojska Polskiego.

W zawodach udział wziął wspominany już policjant z Mysłowic, starszy sierżant Paweł Jankowski. Wrócił on do domu z trzema złotymi medalami:

• Złoty medal na dystansie 100 metrów stylem dowolnym z rezultatem 50,46 s;
  • Złoty medal na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym z rezultatem 56,35 s;
  • Złoty 50 metrów stylem grzbietowym z rezultatem 25,51 s.

Ponadto mysłowicki policjant wraz z drużyną Polskiej Policji zajął trzecie miejsce w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym. Paweł Jankowski został wyróżniony tytułami Najlepszego Zawodnika i Najlepszego Policjanta Zawodów.

Nie są to pierwsze i mamy nadzieję, nie ostatnie sukcesy sportowe Pawła, który na co dzień dba o bezpieczeństwo mieszkańców Mysłowic, a po służbie znajduje czas na systematyczny trening. Swoją miłością do pływania próbuje zarazić też innych. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy — informowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.