Polonia Bytom kontra Widzew Łódź. Porażka 3:1 [ZDJĘCIA]

PS, Daniel Wolski/Ekstraklasa.net
Polonia Bytom grała dzisiaj z Widzewem Łódź nie o trzy a o sześć punktów. Musiała wygrać, aby być spokojna o ekstraligowy byt. Nie udało się. Wynik 3:1 mówi sam za siebie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Widzewa. W 31 minucie Prejuce Nakoulma był faulowany w polu karnym bytomian i sędzia podyktował rzut karny. Nakoulma sam wymierzył sprawiedliwość i pewnie pokonał bramkarza.

Później było jeszcze gorzej. W 65 minucie na 2:0 podwyższył Dudu Paraiba. Co prawda Polonii udało się uzyskać tzw. gola kontaktowego w 74 minucie po strzale Błażeja Telichowskiego, ale to wszystko, na co stać było bytomian.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU WIDZEW KONTRA POLONIA

W doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla Widzew strzelił Przemysław Oziębała, który wszedł na boisko w 87 minucie.

Do Łodzi przyjechało około 300-osobowa grupa fanów, by wspierać swoich piłkarzy w tym niezwykle ważnym meczu z Widzewem.

Na nic się to jednak zdało. Mecz był jednostronny. Polonia gładko przegrała z Widzewem 3:1.

MECZ WIDZEWA Z POLONIĄ NA ŻYWO

Jesienią w Bytomiu padł remis 2:2, choć RTS znacznie przeważał i powinien to spotkanie wygrać. Warto zauważyć, że ostatnie starcie obu drużyn trzy lata temu w Łodzi zakończyło się wygraną Polonii 4:2 i ten mecz głównie przyczynił się do spadku Widzewa z Ekstraklasy.