Polonia Bytom mistrzem!

JAC
Drużyna TMH Polonia Bytom została mistrzem Polski kobiet w hokeju na lodzie. W rewanżowym meczu finałowym broniące tytułu bytomianki odrobiły straty z pierwszego meczu i pokonały UKHK Unię 6:1.

Po spotkaniu w Oświęcimiu wygranym przez Unię 6:2 mało kto stawiał na bytomianki. Tymczasem podopieczne Sławomira Budzińskiego i Janusza Syposza już po dwóch tercjach prowadziły 6:0 i odrobiły straty sprzed tygodnia. W trzeciej tercji Polonia pozwoliła rywalkom na strzelenie tylko jednego gola i po raz trzeci z rzędu została najlepszą żeńską drużyną hokejową w Polsce!
Brązowy medal zdobyły ho-keistki UKH Białe Jastrzębie, które dwukrotnie pokonały MUKS Naprzód Janów. Pierwszy mecz w Janowie wygrały 6:1, a rewanż w Jastrzębiu 5:2.

Nasze najlepsze hokeistki już w piątek w Jastrzębiu rozpoczynają zgrupowanie reprezentacji Polski przed mistrzostwami świata dywizji IIB, które odbędą się w marcu w Korei Płd.