Polonia Bytom - Pogoń Siedlce ZDJĘCIA KIBICÓW Pierwszy mecz na nowym stadionie zakończony remisem. Dawid Wolny zdobył pierwszą bramkę

02.09.2023. Mecz II ligi Polonia Bytom - Pogoń Siedlce na nowym obiekcie przy ulicy Piłkarskiej. Marzena Bugała-Astaszow Polska Press
W sobotę 2 września 2023 roku w meczu 7. kolejki eWinner 2. Ligi Polonia Bytom zremisowała z Pogonią Siedlce 1:1 (0:0). To było pierwsze spotkanie Polonii na nowym obiekcie przy ulicy Piłkarskiej. Kibice wreszcie mogli obejrzeć bytomian w roli gospodarzy. Wygrana była blisko, ale goście wyrównali w doliczonym czasie. Zobacz ZDJĘCIA!

Polonia Bytom jest beniaminkiem II ligi. W tym sezonie wszystkie poprzednie mecze rozegrała na wyjazdach w oczekiwaniu na otwarcie nowego stadionu ze sztuczną murawą, pierwszą z trybun, oświetleniem oraz okazałym trzykondygnacyjnym domem klubowym, w którym czynny jest już parter. Reszta będzie gotowa po zakończeniu II etapu prac. Obiekt dedykowany jest Akademii Piłkarskiej Polonii, ale stał się też domem dla drużyny seniorów.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Polonia Bytom - Pogoń Siedlce na nowym stadionie przy ul. Piłkarskiej, 2.09.2023 r.

Polonia Bytom - Pogoń Siedlce: Słupek i poprzeczka Dawida Wolnego

Polonia po sześciu kolejkach miała 4 punkty i zajmowała przedostatnie miejsce w tabeli. Drużyna trenera Adama Burka bardzo więc chciała zacząć występy na nowym obiekcie od zwycięstwa. Pogoń miała 9 punktów i była niepokonana na wyjazdach (dwa remisy).

Bytomianie zagrali w sobotę w nowych strojach, a na trybunach był komplet 1.150 widzów. Gospodarze od początku ruszyli do ataków i już w 2. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Dawid Wolny, który strzelił z pola karnego wprost w Jakuba Burka. W 5. minucie Wolny z bliska starał się wepchnąć piłkę do siatki, ale na przeszkodzie stanęły mu słupek i bramkarz gości. W 14. minucie Wolny znów nie miał szczęścia, bo trafił w poprzeczkę!

Burek uratował swój zespół, gdy instynktownie obronił strzał z bliska z powietrza Michała Bedronki po rzucie wolnym w 28. minucie. Chwilę później pierwszy raz zatrudniony był bramkarz Polonii Eryk Mirus, który zachował czujność przy uderzeniu z ostrego kąta.

Im bliżej końca pierwszej połowy, tym Pogoń atakowała coraz groźniej i w 45. minucie była bardzo blisko gola. Mirus świetnie obronił piłkę po strzale Damiana Szuprytowskiego, który finalizował koronkową akcję gości.

Polonia Bytom - Pogoń Siedlce: Gol stracony w doliczonym czasie

Pierwszy gol na nowym obiekcie Polonii padł po rzucie karnym w 64. minucie. Sędzia wskazał na 11. metr po starciu Patryka Stefańskiego z Piotrem Pyrdołem. Goście protestowali, ale arbiter nie miał zamiaru zmieniać swej decyzji, choć faul nie był oczywisty. Gola zdobył Wolny i bytomscy kibice fetowali prowadzenie.

Pogoń dążyła do wyrównania i w końcówce miała kilka rzutów wolnych. W pierwszej doliczonej minucie właśnie ze stałego fragmentu gry uderzył Lukas Hrnciar i zaskoczył Mirusa. W sumie druga połowa trwała dłużej o 8 minut, ale gospodarze nie zdołali wyrwać wygranej.

Polonia Bytom - Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Dawid Wolny (64-karny), 1:1 Lukas Hrnciar (90+1)

Polonia: Eryk Mirus - Dominik Budzik (78. Filip Żagiel), Michał Bedronka, Adrian Piekarski, Łukasz Zejdler - Patryk Stefański, Dominik Konieczny, Łukasz Piontek (78. Igor Ławrynowicz), Tomasz Gajda (90+2. Dawid Krzemień), Konrad Andrzejczak (78. Daniel Ściślak) - Dawid Wolny (85. Grzegorz Ochwat).

Pogoń: Jakub Burek - Przemysław Misiak, Ernest Dzięcioł (46. Dawid Burka), Tomasz Lewandowski, Robert Majewski, Krystian Miś (72. Hubert Derlatka) - Damian Szuprytowski (80. Mateusz Majewski), Lukas Hrnciar, Jakub Sinior (80. Danny Babor), Piotr Pyrdoł (65. Bartosz Wicenciak) - Cezary Demianiuk.

Żółte kartki: Piekarski, Wolny, Stefański, Gajda - Dzięcioł, Misiak, Hrnciar, R. Majewski, Szuprytowski

Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko)

Widzów: 1.150 (komplet)