Polonia Bytom wygrała z Ruchem Chorzów 1:0 [RELACJA LIVE]

Tomasz Kuczyński, PS
Polonia Bytom podejmowała dzisiaj na swoim stadionie rywala zza miedzy Ruch Chorzów. Widowisko zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Zobacz naszą relację live.

W drugiej połowie padł gol dla Polonii Bytom. Dariusz Jarecki świetnie wyszedł do dośrodkowania Davida Kobylika i zdobył gola w 51 minucie.

Mecz Ruchu z Górnikiem Zabrze nazwano Wielkimi Derbami Śląska, spotkanie Polonii Bytom z Ruchem - Najstarszymi Derbami Śląska, a rywalizacja GKS Katowice z Górnikiem to Śląski Klasyk.

ZOBACZ RELACJĘ LIVE ZE SPOTKANIA POLONII Z RUCHEM

Trzy nazewnictwa zostały już oficjalnie przyjęte przez wszystkich. WDŚ powstały na potrzeby meczu, który odbył się na Stadionie Śląskim 2 marca 2008 r. (Ruch wygrał 3:2).

Trochę kontrowersji wprowadzają najstarsze derby, jednak ich twórcy wyjaśniają, że chodzi o mecz dwóch najstarszych drużyn ze Śląska, które teraz grają w ekstraklasie. Powołują się na pojedynek z 11 lipca 1948 r., kiedy Ruch zremisował na swoim stadionie z Polonią 1:1. Pierwszy raz oficjalne NDŚ odbyły się 14 marca ub.r. (3:0 dla Ruchu).