Polska – Iran 0:3. Biało-Czerwoni przegrali pierwszy mecz turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w USA. Najsłabsze spotkanie Polaków

Tomasz KuczyńskiZaktualizowano
Trener Vital Heynen.<br>
Trener Vital Heynen. fot. sylwia dabrowa / polska press
Polska przegrała z Iranem 0:3 w meczu Siatkarskiej Ligi Narodów w turnieju rozgrywanym w Hoffman Estates koło Chicago. To był najsłabszy mecz ekipy trenera Vitala Heynena w tych rozgrywkach.

To czwarty weekend rozgrywek, które zakończą się turniejem finałowym w Lille. Polscy siatkarze przed meczem z Iranem mieli osiem zwycięstw w dziewięciu meczach. Minionej nocy (polskiego czasu) nie powiększyli swego dorobku.

Mecz był zacięty, ale Polakom nie u dało się zdobyć nawet seta. W pierwszej partii Biało-Czerwoni na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:15. Końcówka była bardzo wyrównana – było 21:21, 24:24. Przy stanie 24:23 po ataku Bartosza Kwolka mieliśmy setbola, jednak trzy punkty z rzędu zdobyli rywale.

Drugi set zaczął się od prowadzenia Iranu 4:1. Polacy gonili rywali, którzy utrzymywali dystans 1-2 punktów. Aż wreszcie odnotowaliśmy remis 19:19 - zaczęła się nerwówka i gra punkt za punkt. Przy stanie 23:24 Bartosz Kurek obronił setbola, ale Irańczycy znów byli górą, ponownie skończyło się 24:26.

Trzeci set okazał się ostatnim. Wprawdzie Polska prowadziła 8:6, jednak problemy z przyjęciem oraz atakiem dały punkty Irańczykom – 8:10. Od stanu 10:10 drużyna Iranu odskoczyła na 10:14, a potem 12:16. Podopieczni trenera Vitala Heynena jeszcze rzucili się do odrabiania strat, co dało tylko punkt straty 20:21, ale końcówka należała do Irańczyków, którzy wygrali czwarty swój mecz.

Najwięcej punktów dla Polski zdobyli Damian Schulz (12) i Artur Szalpuk (11).

Polska zajmuje 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów, za Francją 25 pkt, a przed Brazylią i USA – po 23 pkt. Iran jest na 11. miejscu (12 pkt).

W sobotę Polska zagra z USA (godz. 2.30 czasu polskiego), a w niedzielę z Srebią (godz. 19). Transmisje w Polsacie Sport.

Siatkarska Liga Narodów: Polska - Iran 0:3 (24:26, 24:26, 22:25)

Polska: Szalpuk, Schulz, Drzyzga, Kochanowski, Kwolek, Bieniek, Żurek (libero) oraz Kurek, Łomacz, Muzaj.

KIBIC: Sportowy Magazyn Dziennika Zachodniego