Polska USA. Polska wygrywa 3:2, Liga Światowa 2013 [ZDJĘCIA]

Polacy wygrali w Spodku z Amerykanami
Polacy wygrali w Spodku z Amerykanami Arkadiusz Gola
Polscy siatkarze wygrali w Katowicach z USA 3:2 w meczu Ligi Światowej. Po tym z wielkim trudem wywalczonym zwycięstwie biało-czerwoni wciąż mają szanse na wywalczenie awansu do turnieju finałowego LŚ w argentyńskim Mar del Plata. Muszą jednak wygrać również niedzielny rewanż z Amerykanami we Wrocławiu oraz wyjazdowe potyczki z Bułgarią w Warnie w następny weekend.

ZOBACZ KONIECZNIE:
LIGA ŚWIATOWA POLSKA- USA

LIGA ŚWIATOWA: W SOBOTĘ KATOWICE, W NIEDZIELĘ WROCŁAW:
LIGA ŚWIATOWA W HALI STULECIA WE WROCŁAWIU ZOBACZ

Mecz się zaczął bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Andrei Anastasiego. W ataku szalał Jakub Jarosz. Dzielnie wspierał go środkowy bloku Piotr Nowakowski skutecznie zatrzymując ataki rywali i dzięki tej dwójce wygraliśmy pierwszego seta 25:22.

MUSISZ TO ZOBACZYĆ:
* BYŁEŚ W SPODKU NA MECZU? ODNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH
* POLSKA - USA: TANCERKI ROZGRZAŁY PUBLICZNOŚĆ ZDJĘCIA

W drugiej partii losy spotkania się odwróciły. Bartosz Kurek nie potrafił przebić się przez amerykański blok, a po drugiej stronie boiska szalał Carson Clark, który w pierwszych dwóch setach zdobył aż 12 punktów. Reprezentacja USA wygrała ją 25:19.

Trzeci set to prawdziwy pogrom biało-czerwonych, którzy fatalnie przyjmowali zagrywkę i mieli ogromne problemy z rozegraniem swojego ataku. Tymczasem w ekipie USA do świetnie grającego Clarka dołączył Matthew Anderson i Garrett Muagututia. To trio rozbiło w pył nasz zespół wygrywając 25:13.

Okazało się, że ta klęska wcale nie podłamała Polaków, za to chyba trochę uśpiła Amerykanów, którzy uwierzyli, że zwycięstwo mają już w kieszeni. Biało-czerwoni szybko objęli prowadzenie 7:1 i… stanęli. Ekipa USA powoli odrabiała straty, by po potężnych zagrywkach Andersona doprowadzić do remisu 11:11. Walka rozgorzała na całego, a zwycięsko wyszła z niej po przewagach reprezentacja Polski, w której znów przypomniał o sobie Kurek. Było 30:28 i o wszystkim miał zadecydować tie-break.

W nim niesieni dopingiem publiczności Polacy objęli prowadzenie 2:1 i później systematycznie je powiększali. Przy zmianie boiska było 8:4 dla naszej drużyny. Amerykanie ani myśleli jednak rezygnować. Doprowadzili do remisu 9:9, a później 11:11. Wówczas udanym atakiem popisał się urodzony w Katowicach rezerwowy Grzegorz Kosok. Gdy Jarosz trafił zagrywką w siatkę drużyna USA miała piłkę meczową. Kurek najpierw jednak podbił atomowy serwis Andersona, a następnie skończył akcję potężnym zbiciem. Rywale nie wytrzymali wojny nerwów w końcówce, a punkt na wagę zwycięstwa 18:16 w tej partii i 3:2 w całym meczu zdobył Jarosz wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Polska – USA 3:2 (25:22, 19:25, 13:25, 30:28, 18:16)

Polska: Żygadło, Możdżonek, Winiarski, Kurek, Jarosz, Nowakowski, Zatorski (libero) oraz Ignaczak, Kubiak, Kosok.

USA: Caldwell, Anderson, Lee, Lotman, Clark, Holt, E. Shoji (libero) oraz Ciarelli, K. Shoji.

Rewanż w niedzielę we Wrocławiu (godz. 20.15)