Polski kadrowicz z koronawirusem NA ŻYWO MŚ w lotach w Planicy i PP siatkarzy w Katowicach odwołane.

Rafał Musioł
Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Coraz więcej perturbacji w świecie sportu. Koronowirus torpeduje organizację imprez i atakuje zawodników. Prowadzimy dla Was relację live o najważniejszych informacjach ze świata sportu w kontekście epidemii koronawirusa.

- Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Problemy dotyczą sportu w skali globalnej.

Co epidemia koronawirusa oznacza dla wydarzeń sportowych? Na żywo zbieramy wszystkie wieści ważne dla kibiców:
Najświeższe informacje znajdują się na górze tekstu:[i]Aby śledzić je na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

PIŁKA NOŻNA. Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa u polskiego kadrowicza. To Bartosz Bereszyński.

BIATHLON Nie dojdą do skutku zawody biathlonowego Pucharu Świata w Oslo. Zmieniony został też program biegów w fińskim Kontiolahti. Dzisiaj rozegrane zostaną ostatnie w tym sezonie bieg biathlonowego Pucharu Świata - biegi pościgowe kobiet i mężczyzn. Odwołano zaplanowane na niedzielę sztafety mieszane.

SPORTY WALKI Kolejna sportowa impreza została odwołana. Tym razem nie odbędzie się gala sportów walki Babilon MMA 13, która była zaplanowana na 17 kwietnia w Arenie Legionowo. Poinformowano również, że impreza odbędzie się, gdy sytuacja wróci do normy i możliwe będzie organizowanie imprez masowych.

KOLARSTWO. Wyścig Giro d'Italia, który miał się rozpocząć 9 maja, został przełożony. Nowego terminu nie ustalono.

Ośrodki Przygotowań Olimpijskich zamknięte Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk na Twitterze poinformowała
o zamknięciu Ośrodków Przygotowań Olimpijskich na terenie całego kraju od 14 marca do 29 marca 2020 r. Zamknięte zostaną ośrodki w Spale, Władysławowie, Giżycku, Wałczu, Szczyrku i Zakopanem.

ŻUŻEL Główna Komisja Sportu Żużlowego wydała komunikat, w którym oficjalnie poinformowała o przełożeniu meczów 1. kolejki I i II ligi. Nie odbędą się również eliminacje Złotego Kasku.

PIŁKA NOŻNA. Mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski też zostały odwołane.

PIŁKA NOŻNA. Komunikat Ekstraklasy:
"W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostały przełożone.
Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi w przyszłym tygodniu po zapoznaniu się z decyzjami UEFA. Dotyczyć będą ewentualnej zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2019/2020 lub ewentualnymi nowymi ustaleniami nt. terminów rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2020/2021. Ekstraklasa S.A. nie planuje wznowienia rozgrywek do końca marca 2020 roku.
- W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze Związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych. Prawdopodobną datę wznowienia rozgrywek ustalimy w zależności od aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem [COVID-19] lub decyzji UEFA, dotyczących zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych. W najbliższy wtorek odbędą się konsultacje UEFA z federacjami oraz ECA i European Leagues, które mogą mieć wpływ na tegoroczny kalendarz lub plany rozgrywek UEFA na kolejny sezon. W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami – powiedział Marcin Animucki, Prezes Ekstraklasy S.A."

PIŁKA NOŻNA. Komunikat PZPN: W nawiązaniu do wczorajszej decyzji Zarządu PZPN w zakresie rozgrywania meczów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi zgodnie z terminarzem rozgrywek, Polski Związek Piłki Nożnej podkreśla, iż zdrowie zawodników i wszystkich uczestników rozgrywek zawsze było i jest dla PZPN najwyższą wartością. Jednocześnie przypominamy, że umocowani formalnoprawnie reprezentanci środowisk klubów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi podczas czwartkowego (12 marca) posiedzenia Zarządu PZPN, opowiedzieli się za kontynuowaniem rozgrywek zgodnie z terminarzami. Tym samym wyrażamy szczere zdziwienie i zaniepokojenie nagłą zmianą stanowiska przez dużą część klubów drugiej ligi, dotyczącą omawianego problemu, jednocześnie w najmniejszym stopniu nie bagatelizując sprawy.
W związku z powyższym, mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie.
PZPN zwraca się do Spółki Ekstraklasa S.A. o przeanalizowanie aktualnej sytuacji i podjęcie stosownych decyzji w zakresie rozgrywek prowadzonych przez Spółkę.

PIŁKA NOŻNA. Angielska federacja poinformowała o zawieszeniu rozgrywek ligowych do 4 kwietnia,

PIŁKA NOŻNA. UEFA potwierdziła oficjalnie zawieszenie rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

PIŁKA NOŻNA. Kluby II ligi chcą przerwania rozgrywek.

PIŁKA NOŻNA. Zespół Górnika Zabrze nie chce jechać do Łodzi na mecz z ŁKS-em. To może oznaczać koniec rozgrywek Ekstraklasy.

PIŁKA NOŻNA. Menedżer Arsenalu Mikel Arteta na pozytywny wynik testu na koronawirusa. To pierwszy przypadek choroby w angielskiej Premier League. Sztab szkoleniowy londyńskiego klubu oraz zawodnicy "Kanonierów" zostaną poddani kwarantannie. "Jasnym jest, że nie będziemy mogli rozegrać kilku najbliższych spotkań w aktualnie zaplanowanych terminach" - napisał klub w swoim oświadczeniu.

FUTSAL. Ekstraklasa futsalu zawiesiła rozgrywki. W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa do 29 marca włącznie nie będą odbywały się mecze w halowej odmianie futbolu. Do zakończenia sezonu w ekstraklasie futsalu pozostało do rozegrania jeszcze osiem kolejek.

PIŁKA NOŻNA. Jakub Błaszczykowski w imieniu środowiska piłkarskiego zaapelował do PZPN o zawieszenie rozgrywek. "W obliczu tak poważnego zagrożenia jakim jest koronawirus, na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia. W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni, tak aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie" - napisał Błaszczykowski na FB.

FORMUŁA 1. Grand Prix Australii, które miało zainaugurować sezon F1, zostało odwołane. Zespoły startujące w tym cyklu podjęły tę decyzję po burzliwej dyskusji.

PIŁKA NOŻNA. Zaplanowane na 17 marca rewanżowe spotkanie z Realem Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów zostało przełożone. Powodem jest 15-dniowa kwarantanna jakiej poddani zostali piłkarze Królewskich. W tym samym terminie miał się odbyć pojedynek Juventusu z Olympique Lyon, lecz po potwierdzeniu koronawirusa u piłkarza klubu z Turynu Daniele Ruganiego on również został przełożony.

PIŁKA NOŻNA. Działacze piłkarskiej ligi MLS podjęli decyzję o zawieszeniu rozgrywek na okres 30 dni. Amerykańskie kluby jednomyślnie opowiedziały się za takim rozwiązaniem.

SIATKÓWKA. Puchar Polski siatkarzy, który miał się w ten weekend odbyć w katowickim Spodku, został odwołany. "W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, a co za tym idzie kolejnymi administracyjnymi decyzjami władz rządowych, samorządowych czy epidemiologicznych, Polska Liga Siatkówki S.A. zdecydowała się przełożyć termin rozgrywania turnieju finałowego Pucharu Polski w Piłce Siatkowej. Liczymy, że po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, uda się znaleźć dogodny termin do rozegrania turnieju i wyłonienia triumfatora rozgrywek edycji 2020" - napisała Polska Ligi Siatkówki w swoim oświadczeniu.

HOKEJ NA LODZIE. Zaplanowany na 19 marca Walny Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Polskiego Związku Hokeja na Lodzie został przełożony w związku z epidemią koronawirusa. Nowy termin zebrania hokejowych działaczy nie został na razie ustalony.

SKOKI NARCIARSKIE. Polscy skoczkowie mają problem z powrotem do kraju po przedwcześnie zakończonych zawodach Raw Air. Adam Małysz zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o przysłanie do Norwegii po zawodników rządowego samolotu. Inaczej podopieczni trenera Michala Doleżala będą mogli wrócić do kraju dopiero po weekendzie, bo bilety powrotne mają zabukowane na początek przyszłego tygodnia.

TENIS. Władze ATP podjęły decyzję o przerwaniu na sześć tygodni rywalizacji na światowych kortach. Odwołano duże turnieje tenisistów w Indian Wells, Miami, Monte Carlo, a także zawody w Barcelonie, Houston, Marrakeszu i Budapeszcie.

PIŁKA NOŻNA. GKS Katowice domaga się natychmiastowego zawieszenia rozgrywek II ligi. "Nadrzędną wartością ponad wszelkie inne, z naszego punktu widzenia jest bezpieczeństwo i zdrowie uczestników imprez w tej szczególnej sytuacji" - uzasadnił swój wniosek katowicki klub w piśmie skierowanym do prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

SKOKI NARCIARSKIE. Podjęto decyzję o odwołaniu mistrzostw świata w lotach w Planicy. Zawody, które miały się odbyć w dniach 19-22 marca, w związku z panującą epidemią koronawirusa zostały przełożone na przyszły sezon.

PIŁKA NOŻNA. We Włoszech wykryto drugi przypadek koronawirusa u piłkarza. Zarażonym jest gracz Sampdorii Manolo Gabbiadini.W zespole z Genui występuje dwóch reprezentantów Polski Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Legionovii odmówili wyjazdu na sobotnie spotkanie II ligi z Górnikiem Polkowice. Zawodnicy obawiają się ognisk koronawirusa na Dolnym Śląsku i podróży przez pół Polski na mecz.

PIŁKA NOŻNA. Liga Mistrzów i Liga Europy na razie grają dalej. UEFA na 17 marca zaplanowała wideokonferencję z przedstawicielami wszystkich 55 federacji, na której mają zapaść decyzje co dalej z przekładanymi meczami, a także turniejem Euro 2020.

SKOKI NARCIARSKIE. Decyzją premier Norwegii imprezy sportowe w tym kraju zostały odwołane. Decyzja obowiązuje od dziś od godz. 18, a to oznacza, że turniej Raw Air zostanieł przerwany i nie będzie dokończony. Dla skoczków oznacza to koniec sezonu, bo MŚ w lotach w Planicy w następny weekend na 99 procent też się nie odbędą.

SIATKÓWKA. Polska Liga Siatkówki S.A. wstrzymała do odwołania wszystkie ligowe rozgrywki, którymi zarządza, tj. PlusLigę, Ligę Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligę. - Poza oczywistymi względami epidemiologicznymi, którą są kluczowe, coraz większa liczba naszych klubów nie tylko nie ma gdzie rozgrywać meczów, lecz nawet trenować, bowiem w wielu miejscach w Polsce władze samorządowe zamykają obiekty szkolne czy obiekty Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – powiedział Paweł Zagumny, prezes PLS.

PIŁKA NOŻNA. Zarząd PZPN postanowił, że mecze lig centralnych, a więc PKO Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi i II ligi piłki nożnej będą kontynuowane bez udziału publiczności. Zmagania niższych lig (od III ligi w dół) oraz rywalizacja młodzieżowa została zawieszona do 29 marca.

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Realu Madryt mają przejść 15-dniową kwarantannę po tym jak zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednego z koszykarzy tego klubu. Zawodnicy obu sekcji "Królewskich" korzystali z tego samego ośrodka treningowego. Piłkarze Realu nie zagrają więc w zaplanowanym na 17 marca meczu Ligi Mistrzów z Manchesterem City.

FORMUŁA 1. McLaren wycofał się z Grand Prix Australii. Zespół podjął tę decyzję po tym jak otrzymał wyniki badania, które potwierdziły zarażenie koronawirusem jednego z jego pracowników. Inauguracja sezonu F1 w Melbourne stoi pod znakiem zapytania.

PIŁKA NOŻNA. Rozgrywki hiszpańskiej La Ligi zostały zawieszone na dwa tygodnie. W tym czasie nie będą się też odbywać mecze II ligi hiszpańskiej.

NARCIARSTWO ALPEJSKIE. FIS odwołał zaplanowane na ten weekend zawody alpejskiego Pucharu Świata mężczyzn w Kranjskiej Gorze i kobiet w Aare. Decyzja ta oznacza, że alpejczycy zakończyli sezon narciarski.

ALPINIZM. Chińskie władze zawiesiły możliwość zdobywania Mount Everestu od strony północnej. Dodatkowe środki ostrożności zastosował też Nepal, który wprowadził obowiązek wizowy dla obywateli z innych krajów

ŻUŻEL. Główna Komisja Sportu Żużlowego, Polski Związek Motorowy i Speedway Ekstraliga wspólnie podjęli decyzje o zakazie treningów żużlowych do odwołania.

PIŁKA RĘCZNA. PGNiG Superliga postanowiła wstrzymać do odwołania zarówno ligowe rozgrywki mężczyzn jak i kobiet. "Decyzja ta podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników biorących udział w rozgrywkach, sztabów szkoleniowych oraz wszystkich pracowników klubów zaangażowanych w organizację meczów" - napisano w komunikacie spółki prowadzącej rozgrywki piłkarzy i piłkarek ręcznych.

KOSZYKÓWKA. Władze Polskiej Ligi Koszykówki podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek od 12 do 25 marca 2020 roku. - Najważniejszą kwestią w momencie rozwoju epidemii koronawirusa jest zdrowie zawodników, pracowników klubów oraz kibiców - powiedział Radosław Piesiewicz, prezes PLK i PZKosz.

KOSZYKÓWKA. Władze NBA zdecydowały o zawieszeniu rozgrywek do odwołania.

KOSZYKÓWKA. Obecność koronawirusa potwierdzono m.in. u Rudy'ego Goberta, francuskiego koszykarza Utah Jazz.

PIŁKA NOŻNA. Inter Mediolan postanowił wycofać się ze wszystkich rozgrywek. Klub wystosował oświadczenie: "Ze względu na oświadczenie Juventusu, z którego wynika, że ich zawodnik Daniele Rugani miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19, Inter ogłasza zawieszenie jakiejkolwiek działalności we wszystkich rozgrywkach, w jakich bierze udział aż do odwołania Klub w tej chwili podejmuje niezbędne procedury, które w zaistniałej sytuacji musi wdrożyć". Inter w niedzielę grał z Juventusem, na ławce którego siedział zarażony koronawirusem Rugani.

SKOKI NARCIARSKIE. [ Turniej Raw Air zostanie najprawdopodobniej przerwany, sezon zakończony, a mistrzostwa świata w lotach odwołane!

PIŁKA NOŻNA. Daniele Rugani jest chory, potwierdzono koronawirusa. 25-letni stoper Juventusu Turyn jest już leczony. Zespół będzie musiał zostać poddany kwarantannie. To uniemożliwi rozegranie rewanżu w Lidze Mistrzów z Olympique Lyon i może oznaczać koniec tych rozgrywek w obecnym sezonie. W dodatku piłkarzom Lyonu też grozi kwarantanna ze względu na pierwsze spotkanie z Juventusem. Cztery przypadki wirusa - u trenera i trzech zawodników - wykryto także w zespole Juve U23, cała drużyna znalazła się w kwarantannie.

NBA. W czwartek zapadnie decyzja, czy sezon zostanie dokończony bez kibiców czy przerwany na czas nieokreślony.

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE.** Mistrzostwa świata zostały odwołane.

HOKEJ NA LODZIE. Wszystko wskazuje na to, że hokejowe MŚ Dywizji IA w Katowicach zostaną przełożone na 2021 rok.

SPORTY WALKI. Gala KSW 53 została oficjalnie odwołana.

PIŁKA NOŻNA. FIFA przełożyła swój kongres, który miał się odbyć 5 czerwca w Addis Abebie. Nowy termin to 18 września.

KARATE. Polska Unia Karate zdecydowała się wycofać reprezentację z Mistrzostw Europy, które mają zostać rozegrane w Baku.

PIŁKA NOŻNA. Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski do lat 21 z Białorusią, zaplanowane na 30 marca 2020 roku w Suwałkach, zostało odwołane ze względu na zagrożenie epidemiologiczne.

KOSZYKÓWKA I TENIS STOŁOWY Mecz Energa Basket Ligi GTK Gliwice - WKS Śląsk Wrocław (14 marca) odbędzie się bez udziału publiczności. Koszykarze zagają w dużej hali Areny Gliwice ponieważ mała hala jest zajęta. W dniach 11-15 marca odbywa się w niej 2020 ITTF Challenge Gliwice Polish Open w tenisie stołowym. Również tenisiści stołowi muszą rywalizować bez udziału kibiców.

KOSZYKÓWKA. Kluby kobiecej Basket Ligi jednomyślnie zwróciły się do PZKosz. o zakończenie sezonu po rundzie zasadniczej.

KOLARSTWO. Gazprom-RusVelo potwierdził, że kolarz tej grupy, Dmitri Strakow, ma koronawirusa. To jeden z zawodników, którzy brali udział w przerwanym przez organizatorów wyścigu UAE Tour.

PIŁKA NOŻNA. Roma nie zagra w Lidze Europejskiej z Sevillą. Samoloty z Włoch nie mogą lądować w Hiszpanii.

REKREACJA. Komunikat organizatora Zjazdu na Byle Czym: W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i zaleceniami sanitarnymi postanowiliśmy, że zaplanowany na najbliższą niedzielę w Wiśle Zjazd na Byle Czym odbędzie się... wirtualnie! Każdy, kto przygotował pojazd może zjechać nim w dowolnym miejscu, nagrać filmik lub wykonać zdjęcia i po prostu wysłać do nas, a my spośród najbardziej kreatywnych pojazdów i materiałów wybierzemy zwycięzców, którzy otrzymają nagrody.

PIŁKA NOŻNA. Bundesliga potwierdza: Timo Huebers, piłkarz Hannoveru 96, jest zakażony koronawirusem.

PIŁKA NOŻNA. Getafe poinformowało, że w związku z obawami dotyczącymi koronawirusa piłkarze nie polecą do Mediolanu na czwartkowy mecz z Interem w 1/8 finału Ligi Europy. Nawet gdyby miało się to skończyć walkowerem.

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW. Europejska Federacja Podnoszenia Ciężarów, ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa na kontynencie, postanowiła przełożyć Mistrzostwa Europy Seniorów zaplanowane w Moskwie w dniach 13–21 kwietnia, wraz z Kongresem Wyborczym.

ŻUŻEL. PZM zakazał do pierwszego kwietnia organizowania sparingów zespołów żużlowych.

FORMUŁA 1. Formuła 1 też ma problem. Trzy przypadki koronowirusa, w tym dwa w Haasie. Sezon ma zostać rozpoczęty zgodnie z planem, ale rośnie opór przeciwko takiej decyzji.

SKOKI NARCIARSKIE. Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich również uznano za zakończony.

BIATHLON. Zaplanowane na 27-29 marca w Dusznikach-Zdroju mistrzostwa Polski w biathlonie odwołane z powodu zagrożenia epidemiologicznego.
- Decyzje podyktowane są troską o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników tych imprez - napisał Polski Związek Biathlonu

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE. Pojawiają się oficjalne rozmowy o przełożeniu igrzysk olimpijskich w Tokio na przyszły rok. Ze względu na epidemię koronawirusa kwalifikacje w wielu dyscyplinach zostały na razie odwołane.

PIŁKA NOŻNA. UEFA jest zdeterminowana, żeby mistrzostwa Europy odbyły się zgodnie z planem i rozpoczęły się w Rzymie

.
HOKEJ NA LODZIE. Polska liga hokejowe postanowiła - w porozumieniu z klubami - zakończyć sezon. Czwórka zespołów, które miały grać w półfinale zostanie ustawiona w kolejności miejsc po rundzie zasadniczej.

SIATKÓWKA. mecze siatkarskich zespołów z Włoch w Lidze Mistrzów i Pucharze CEV zostały przełożone. To znaczy, że Jastrzębski Węgiel nie zagra dwumeczu z Trentino w Słowenii.

PIŁKA NOŻNA. Jerzy Dusik, rzecznik Śląskiego Związku Piłki Nożnej: Start rozgrywek od IV ligi w dół został przesunięty na 28.03, a w III lidze planowana na najbliższy weekend 19 kolejka "na termin późniejszy".

Apel wojewody śląskiego do organizatorów imprez masowych:
Szanowni Państwo, Organizatorzy i Uczestnicy imprez masowych
Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2171) zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie na podstawie art. 34a ww. ustawy.

Z całego regionu napływają informacje o odwoływaniu wydarzeń nieligowych, m.in. biegów planowanych na najbliższy weekend.

Reasumują sprawę rozgrywek ligowych: Ekstraklasa chce grać przy pustych trybunach, minister sportu rekomenduje odwołanie wszystkich zawodów, decyzja należy w każdym przypadku do wojewodów.

Zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Sportu:

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Kraśnicki o rekomendacji niewyjeżdżania przez polskich sportowców na zawody zagraniczne: - Jesteśmy w okresie zdobywania kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio, ale zdrowie jest najważniejsze. Zwrócimy się do MKOl, aby w kontakcie z międzynarodowymi federacjami sportowymi, stworzył warunki, które umożliwią kwalifikacje uwzględniając sytuację, w jakiej się znaleźliśmy.

PIŁKA NOŻNA. Jakub Kwiatkowski, rzecznik reprezentacji Polski o meczu Polska - Ukraina na Stadionie Śląskim: - Kibice, którzy kupili bilety, dostaną zwrot pieniędzy. Chcę podkreślić, że na razie nie ma ryzyka odwołania meczów, ale nie oznacza to, że na pewno się odbędą, bo sytuacja jest dynamiczna.

PIŁKA NOŻNA. Mecz Pucharu Polski GKS Tychy - Cracovia już oficjalnie bez udziału publiczności.

ŻUŻEL

Deklaracja minister sportu może skłonić wojewodów do nieudzielania zgody na organizację meczów nawet bez publiczności. Powodem są obawy związane z przemieszczaniem zespołów oraz ekip technicznych po całym kraju.

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk: - Moją rekomendacją jest odwołanie wszystkich imprez , nie tylko masowych, także tych dzieci i młodzieży. Zalecamy też niewyjeżdżanie polskich sportowców na imprezy zagraniczne.

Komunikat Piasta Gliwice:
- W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów - powiedział Prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki.

PIŁKA NOŻNA. Informujemy, że do odwołania mecze na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach odbędą się również bez przedstawicieli mediów, a aktywność eventową Klub ogranicza do minimum.

WAŻNY KOMUNIKAT GÓRNIKA ZABRZE:

Odwoływane są wszystkie wydarzenia okołomeczowe. Komunikat Górnika Zabrze:
"Z uwagi na zaistniałą sytuację Klub ogranicza do zera wszelką aktywność medialną oraz marketingową zawodników".

Czekamy na konferencję prasową minister sportu.

SPORTY WALKI. Wydarzenia nieligowe w większości przypadków będą odwoływane:

PIŁKA NOŻNA. Trwają dyskusje nad listą osób wpuszczanych na mecze ligowe, które odbędą się bez kibiców. Raków Częstochowa, zgodnie z sugestią Spółki Ekstraklasa, będzie uznawał stałe akredytacje medialne, trzecioligowy Ruch Chorzów również wpuści dziennikarzy, drugoligowy GKS Katowice raczej nie. Coraz więcej wskazuje na to, że większość klubów Ekstraklasy przyjmie jedynie ekipy Canal+, nie będzie także strefy wywiadów oraz konferencji prasowych. Ostateczne decyzje jednak nie zapadły.

Kolejne kluby wstrzymują sprzedaż biletów i karnetów na swoje mecze.

SIATKÓWKA. Finał Pucharu Polski siatkarzy w katowickim Spodku również odbędzie się przy pustych trybunach:

PIŁKA RĘCZNA. Superliga piłkarzy i piłkarek ręcznych będzie grać bez udziału kibiców:

Minister Sportu za godzinę wyda oświadczenie:

Problemy z przeprowadzeniem zawodów dotyczą wszystkich dyscyplin:

Komunikat Ministerstwa Sportu:
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejukna godz. 12:00, w trybie nadzwyczajnym, zwołała posiedzenie przedstawicieli wszystkich polskich związków sportowych.

PIŁKA NOŻNA. A co z wtorkowym meczem Pucharu Polski pomiędzy GKS Tychy i Cracovią?

- Żeby zamknąć mecz dla kibiców musimy otrzymać pismo od wojewody z jego decyzją, a takiego wciąż nie mamy. Po prostu czekamy na rozwój wydarzeń - informuje rzecznik GKS-u, Krzysztof Trzosek.

HOKEJ NA LODZIE. Mecze półfinałowe hokeja mają zostać rozegrane przy pustych trybunach. Kluby nie przyjmują sugestii prezesa PZHL o ograniczenie widowni do poziomu poniżej 300 osób, czyli imprezy masowej.

Nieoficjalna wiadomość głosi, że wojewodowie mają się przychylać do wniosków klubów o przeprowadzenie wydarzeń bez udziału publiczności.

PIŁKA NOŻNA. Podobnie postąpił PZPN w kontekście meczów reprezentacji:

Spółka Ekstraklasa wydała już komunikat:

- W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów - oświadczył prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

Nie przegap

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

Sport przeniósł się do internetu

Wideo

Materiał oryginalny:

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Siedzisz w domu, masz wolne?

Oglądaj bez reklam!

Zarejestruj się i Zrealizuj voucher, by przez 7 dni testować pakiet START za darmo!

KOD VOUCHERA:

7-DNI-NA-START

W dniach 13-16 marca wszyscy fani piłki nożnej będą mogli oglądać mecze PKO BP Ekstraklasy w Playerze bez ograniczeń! Przez wzgląd na wyjątkową sytuacją, która obecnie panuje w Polsce i Europie, platforma CANAL odkoduje najbliższą kolejkę rozgrywek polskiej ligi. Tym samym każdy kibic będzie mógł przeżywać sportowe emocje na żywo i bez opłat na platformie Player!

Player to nowa platforma wideo na żądanie, która umożliwia Ci oglądanie Twoich ulubionych seriali i filmów w dowolnym miejscu i czasie. W naszej ofercie posiadamy zarówno krajowe hity jak i zagraniczne nowości filmowe. Dodatkowo możesz obejrzeć kanały Na Żywo emitowane na antenie TVN, TTV lub topowe wydarzenia sportowe. Player dostępny jest na wielu urządzeniach – z Nami możesz włączyć swój ulubiony serial leżąc wygodnie na kanapie, ale też obejrzeć kanały na żywo w drodze do pracy!

Skorzystaj z promocji i zamów w Player pakiet HBO. Tylko 20 zł miesięcznie.

http://bit.ly/player-player

X
XXX

Ręce opadają słysząc prezydenta premiera i ministrów zamiast od razu zamknąć granice na czas określony a wracających polaków badać to puszczają wszystkich obcokrajowców w jedna i drugą stronę.Odwołanie imprez masowych było by słuszne gdyby to samo zrobić z galeriami handlowymi w których o określonych porach dnia przewijają się tysiące ludzi co z dużymi przychodniami gdzie w setkach przebywają chorzy głownie starsi biurowcami gdzie przez 8 godzin pracuje 2000 do 3000 tyś.ludzi nie licząc klientów czy petentów. Chaos jaki wytworzyły główne media udzielił się rządzącym i to jest najgorsze.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3