MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pomnik Prymasa Hlonda w Katowicach: Konkurs rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

js
Projekt pomnika Prymasa Hlonda: I nagroda w wyskości 35 tys. zł jury przyznało  Zbigniewowi Mikielewiczowi i Przemysławowi Dudziukowi z Torunia za kompleksowe i spójne rozwiązanie kreujące atrakcyjną przestrzeń publiczną przy użyciu prostych i syntetycznych środków wyrazu.
Projekt pomnika Prymasa Hlonda: I nagroda w wyskości 35 tys. zł jury przyznało Zbigniewowi Mikielewiczowi i Przemysławowi Dudziukowi z Torunia za kompleksowe i spójne rozwiązanie kreujące atrakcyjną przestrzeń publiczną przy użyciu prostych i syntetycznych środków wyrazu. Arek Gola
Dzisiaj rozstrzygnięto, rozpisany przez Urząd Miasta w Katowicach, konkurs na projekt pomnika prymasa Polski, Augusta Hlonda. ZOBACZCIE ZWYCIĘSKIE PROJEKTY

Pomnik Prymasa Hlonda:

I nagrodę w wyskości 35 tys. zł jury przyznało Zbigniewowi Mikielewiczowi i Przemysławowi Dudziukowi z Torunia
za kompleksowe i spójne rozwiązanie kreujące atrakcyjną przestrzeń publiczną przy użyciu prostych i syntetycznych środków wyrazu.

Mocno scharakteryzowana postać Prymasa Augusta Hlonda odpowiada jego roli i randze wybitnego męża stanu a autorska propozycja rzeźbiarska – o właściwej skali i doborze materiału – dobrze wpisuje się w tradycję polskiej rzeźby pomnikowej, napisali jurorzy w uzasadnieniu werdyktu.

Ponadto przyznano dwa równorzędne wyróżnienia: Urszuli Milewskiej, Stanisławowi Milewskiemu i Krzysztofowi Stryczkowi z Gdańska, za figuratywne ujęcie postaci biskupa – a później kardynała Augusta Hlonda – eksponujące dynamikę jego działania w początkowym okresie budowy Kościoła na polskim Śląsku po I wojnie światowej, oraz Grzegorzowi Witkowi z Kobyłki za interesujące studium portretowe postaci Prymasa Augusta Hlonda.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!