W Gliwicach na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie nowa fabryka. Wybuduje ją firma Johnson Matthey. Zatrudnienie w niej znaleźć może nawet 350 osób.

Johnson Matthey buduje nową fabrykę w Gliwicach

Firma Johnson Matthey wybuduje nową fabrykę w Gliwicach. Firma, która ma już zakład produkcji akumulatorów litowo-jonowych w mieście, teraz zamierza przeznaczyć aż 450 milionów złotych na inwestycje, z czego 128 milionów kosztować będzie sama budowa.

Fabryka będzie miała 25 000 metrów kwadratowych powierzchni, do użytku zostanie oddana w połowie 2019 roku. Zatrudniać będzie 350 osób. W perspektywie znajduje się zwiększenie zatrudnienia o 100 osób. Rekrutacja do pracy w zakładzie ma się rozpocząć w najbliższym czasie.

Nowy zakład firmy Johnson Matthey powstanie na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W imieniu KSSE budowę zainicjował Jacek Bialik, który kieruje Podstrefą Gliwicką KSSE.

Johnson Matthey ma już jedną fabrykę w Gliwicach. Zatrudnia ona 700 osób. Produkuje akumulatory litowo-jonowych, dodatkowo w tej dziedzinie działa też wyspecjalizowane centrum badawczo-rozwojowe.

Według Bena Millera z Johnson Matthey - Katalizatory produkowane w Gliwicach mają być jednymi z najbardziej zaawansowanych na świecie.

Przedsiębiorstwo Johnson Matthey działa na rynku międzynarodowym od ponad 200 lat.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień