MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pożar hali magazynowej Farmacolu w Katowicach. Farmaceutyczne przedsiębiorstwo wydało specjalne oświadczenie w związku ze zdarzeniem

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Pożar hali gaszono niecałe pół doby.
Pożar hali gaszono niecałe pół doby. Tomasz Kawka/DZ
Przez kilka godzin kilkanaście, a w szczytowym momencie nawet kilkadziesiąt zastępów strażaków - zarówno zawodowych, jak i strażaków-ochotników - walczyło z pożarem hali magazynowej Farmacolu przy ul. Rzepakowej w Katowicach. Choć należał on do farmaceutycznego przedsiębiorstwa, w płonącej hali znajdowały się hulajnogi elektryczne. Farmacol wynajmował ją bowiem firmie zewnętrznej. Na drugi dzień po pożarze Farmacol wydał specjalne oświadczenie.

Pożar hali magazynowej Farmacolu w Katowicach. Przedsiębiorstwo wydało oświadczenie

Jak na razie nie wiadomo, jak wielkie szkody wyrządził pożar, który wybuchł na terenie jednej z hal magazynowych przy ul. Rzepakowej w Katowicach. Miał on miejsce na terenie farmaceutycznego przedsiębiorstwa Farmacol. O tym, że nie płoną jednak żadne medykamenty już kilka godzin po wybuchu pożaru informowały służby.

Jak przekazywali katowiccy strażacy w ogniu stanęła hala, w której mieściły się hulajnogi elektryczne. Farmacol wynajmował ją jednej z firm zewnętrznych. Teraz potwierdza to sama firma, która wydała specjalne oświadczenie w sprawie pożaru.

- Obiekty przy ulicy Rzepakowej dzierżawiono jednemu z operatorów hulajnóg elektrycznych na wynajem dostępnych między innymi na terenie Katowic i miast ościennych - przekazuje firma związana z przemysłem farmaceutycznym.

Dodatkowo, jak zaznaczają przedstawiciele Farmacolu, choć budynki przy ul. Rzepakowej są w jego posiadaniu, jest on jedynie ich właścicielem. Nie prowadzi tam działalności.

- Pożar nie dotyczył aktualnie używanej infrastruktury technicznej firmy. Od lat firma ma nową siedzibę i działalność operacyjną prowadzi z kompleksu magazynowo-biurowego zlokalizowanego w kwartale pomiędzy ulicami Szopienicką, Surowcową
i Farmaceutyczną (oddaloną o kilka km od miejsca pożaru) - brzmi fragment oświadczenia Farmacolu.

Farmacol: "Ciągłość dostaw leków jest realizowana w 100-proc."

Wobec tego przedsiębiorstwo zapewnia, że nie ma obaw co do dostaw leków do szpitali i aptek realizowanych przez Farmacol. - Ciągłość dostaw leków do szpitali i aptek jest realizowana w 100%, zdrowie i opieka farmakologiczna pacjentów
są zatem zabezpieczone - deklaruje Farmacol.

Jednocześnie, w oświadczeniu przedsiębiorstwa znalazły się podziękowania dla służb, które brały udział w akcji gaśniczej pożaru hali przy ul. Rzepakowej.

- Zarząd oraz pracownicy Grupy Kapitałowej Farmacol są wdzięczni służbom, w tym przede wszystkim Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej za sprawną koordynację akcji, oraz wszystkim jednostkom biorącym udział w akcji gaśniczej za zabezpieczenie zdrowia i życia wszystkich osób na które pożar mógł mieć wpływ oraz ochronę mienia na tyle, na ile było to możliwe w tak trudnych warunkach. Poświęcenie, profesjonalizm i odważna praca Strażaków i Policjantów zostaną w naszej pamięci na zawsze - oświadcza Farmacol.

Jak przekazano w oświadczeniu, w pożarze hali nikomu nic się nie stało.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera