PP szablistów w Gliwicach: Zwycięstwo Piotra Kruczka

Redakcja
Piotr Kruczek (AZS AWF Kraków) wygrał w Gliwicach zawody szpadzistów "O Stalową Klingę Hutnika", zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski i Pucharu Europy do lat 23. W finale pokonał Wenezuelczyka Francisco Limardo 15:13.

Turniej rozegrany został po raz 46. Po raz pierwszy znalazł się w kalendarzu Pucharu Europy.

Wyniki:

ćwierćfinały:

Seweryn Brzozowski (St.Szerm Legia Warszawa) - Filip Broniszewski (AZS AWF Kraków) 15:13
Francisco Limardo (Wenezuela) - Marcel Baś (KKS Kraków) 15:14)
Piotr Kruczek (AZS AWF Kraków) - Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) 14:8
Ruben Limardo (Piast Gliwice) - Jacopo Marini (Włochy) 15:11