Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów w wyborach samorządowych 2024. Łukasz Chmielewski kandydatem na prezydenta miasta

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
Wideo
od 12 lat
W poniedziałek w Gliwicach, Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do Rady Miasta Gliwice oraz Sejmiku Województwa Śląskiego, oraz kandydata na prezydenta. Co znajdziemy w programie partii na najbliższe 5 lat?

Już 7 kwietnia, o godzinie 7 rozpoczną się wybory samorządowe w całej Polsce. W poniedziałek, 26 lutego Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do Rady Miasta Gliwice oraz Sejmiku Województwa Śląskiego, w tym kandydata na prezydenta miasta. Prawo i Sprawiedliwość zamierza wystawić Łukasza Chmielewskiego, radnego gliwickiego, jako kandydata do fotela prezydenta Gliwic. Chmielewski zasiada w radzie miasta od 2018 roku i pełni funkcję przewodniczącego w Komisji Dialogu Społecznego, a także jest członkiem Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Urodził się w 1987 roku w Rzeszowie. Posiada wykształcenie w dziedzinie politologii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Aktualnie sprawuje funkcję dyrektora Biura Zarządu Huty Łabędy S.A.

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów w wyborach samorządowych. Zobacz zdjęcia z konferencji

Program Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości dla Miasta Gliwice - cele na najbliższe 5 lat

Zdrowie i Polityka Społeczna

 1. Rozpoczęcie budowy nowego wielospecjalistycznego szpitala.
 2. Rozpoczęcie budowy nowego żłobka przy ul. Zbożowej i rozszerzenie działalności publicznego obiektu żłobkowego w Dzielnicy Sikornik.
 3. Zbudowanie pozytywnych relacji z właścicielami żłobków niepublicznych i utworzenie nowego przejrzystego systemu dotowania miejsc w tych placówkach.
 4. Wzmocnienie infrastruktury żłobków publicznych np. budowa placów zabaw.

Sport i Edukacja

 1. Zapewnienie szkolenia dzieci i młodzieży w klubach sportowych, przeznaczając środki finansowe, które pozwolą klubom sportowym na realizację tego zadania.
 2. Dążenie do rozbudowy szkolnictwa zawodowego tj. tworzenie klas patronackich.
 3. Dążenie do uzupełniania infrastruktury sportowej o boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz montaż oświetlenia – w pierwszej kolejności obiekty Carbo Gliwice w Ostropie oraz ŁTS Łabędy w Łabędach.
 4. Ścisła współpraca z gliwickimi uczelniami wyższymi i instytutami naukowymi, w szczególności z Politechniką Śląską.

Infrastruktura drogowa oraz rowerowa

 1. Kontynuacja budowy południowo - zachodniej obwodnicy Miasta.
 2. Rozpoczęcie budowy obwodnicy Ostropy.
 3. Wdrażanie systemu „kiss and ride”.
 4. Rozbudowa ścieżek rowerowych, dążąc do utworzenia spójnej i jednolitej infrastruktury komunikacyjnej, która umożliwi szybkie, sprawne i bezpieczne dotarcie do poszczególnych dzielnic naszego miasta.
 5. Stworzenie koncepcji nowego zagospodarowania ulicy Zwycięstwa, na drodze szerokich konsultacji z mieszkańcami.

Gliwice błękitno-zielonym miastem

 1. Dążenie we współpracy z innymi instytucjami/organami władzy państwowej do oczyszczenia rzeki Kłodnicy oraz walka z nielegalnymi zrzutami zanieczyszczeń/substancji niebezpiecznych do Kłodnicy.
 2. Zwiększanie udziału terenów zielonych, w ogólnej powierzchni Miasta, z naciskiem na nowe nasadzenia w rejonach przebywania/zamieszkiwania mieszkańców.
 3. Zorganizowanie stanowiska i powołanie „Miejskiego Ogrodnika”.
 4. Kontynuacja walki ze smogiem.
 5. Dążenie do likwidacji nielegalnych składowisk odpadów.

Bezpieczeństwo

 1. Zapewnienie kadry ratowniczej na miejskim kąpielisku w Dzielnicy Czechowice od pierwszego weekendu czerwca każdego roku.
 2. Utrzymanie w porządku alejek parków miejskich w okresie zimowym w dni wolne od pracy tj. sobota i niedziela, czyli w dni szczególnego korzystania z nich.

Partycypacja społeczna

 1. Dążenie do aktywizacji mieszkańców w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego i Gliwickiej Inicjatywy Lokalnej oraz zapewnienie odpowiednich środków finansowych na w/w cele.
 2. Zwiększenie środków finansowych oddanych do dyspozycji Rad Dzielnic na organizację przedsięwzięć sportowo – kulturalnych i stałe zwiększanie ich wysokości w kolejnych latach.

Współpraca z działkowcami

 1. Dążenie do jak najlepszej współpracy z Delegaturą PZD w Gliwicach i wypracowanie koncepcji wygospodarowania nowych terenów pod ogródki działkowe w miejsce likwidowanych, co jest związane ze stałą rozbudową miasta, jego infrastruktury itp.
 2. Przekształcenie przeznaczenia działek w Dzielnicy Trynek usytuowanych pomiędzy ulicami Ossowskiego a Szarych Szeregów, na których aktualnie usytuowane są ogródki działkowe, zapewniając mieszkańcom dalsze korzystanie z niniejszych działek tak jak dotychczas, tzn. pod ogródki działkowe i nie przeznaczanie ich do sprzedaży.

Gospodarka komunalna

 1. Stała budowa nowych mieszkań komunalnych oraz w ramach systemu TBS.
 2. Dążenie do likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.
 3. Zorganizowanie stanowiska i powołanie „Miejskiego Architekta”.
 4. Dążenie do zmniejszenia finansowania Hali PreZero Arena z miejskiego budżetu.

Zagospodarowanie Miasta

 1. Podjęcie działań mających na celu rozwiązanie problemu chaosu reklamowego – opracowanie tzw. uchwały krajobrazowej.
 2. Przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenów wzdłuż DTŚ – z naciskiem na budowę nowej/nowoczesnej/reprezentatywnej zabudowy.

Komunikacja – klucz do sukcesu!

 1. Stały monitoring systemu transportu publicznego w mieście.
 2. Wprowadzanie zmian w siatce komunikacji publicznej celem jej ulepszenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera