MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Częstochowy komentuje wyniki wyborów i zachęca kontrkandydatów do współpracy

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk - wybrany na kolejną kadencję - skomentował wyniki wyborów i przy okazji zaprosił do współpracy wszystkich dotychczasowych kontrkandydatów. - Już dzisiaj można przystąpić do realizacji wszystkich postulatów i punktów, które były zgłaszane w trakcie kampanii, nie czekając kolejnych pięciu lat. Nie zwlekajcie i skorzystajcie z tego zaproszenia, żebyśmy mogli wspólnie pracując, doprowadzić do tego, że nasze miasto będzie lepsze - zaapelował.

Prezydent Częstochowy komentuje wyniki wyborów

Przypomnijmy, w drugiej turze wyborów samorządowych w Częstochowie wygrał Krzysztof Matyjaszczyk, który zdobył 44 555 głosów (57,76 procent) i pokonał Monikę Pohorecką, która miała 32 586 (42,24 procent).

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkankom i mieszkańcom naszego miasta. Po pierwsze za frekwencję, bo była dużo wyższa niż w regionie. To pokazuje, że mobilizacja wśród mieszkanek i mieszkańców była na wysokim poziomie - mówił Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy. - Dziękuję za to, że mieszkańcy zadecydowali o tym, żeby walkę o lepszą Częstochowę w następnej - pięcioletniej - kadencji powierzyć mnie. To jest z jednej strony duży zaszczyt, ale też duże zobowiązanie. Dlatego liczę na to, że w tym zobowiązaniu będzie wiele osób, instytucji, organizacji, które będą chciały mi pomóc - dodał.

Prezydent podziękował mieszkańcom, że kolejny raz obdarzyli go zaufaniem.

- Zapewniam, że będę robił wszystko, żeby kolejną kadencję samorządu wykorzystać, jak najlepiej - podkreślał.

Krzysztof Matyjaszczy zachęca kontrkandydatów do współpracy

Krzysztof Matyjaszczyk przy okazji zaprosił do współpracy wszystkich dotychczasowych kontrkandydatów.

- Moi kontrkandydaci mieli pomysły dotyczącego tego, co należy w mieście zrobić, żeby było ono lepsze. Zachęcam więc, aby zaczęli realizować swoje punkty z kampanii wyborczej. Ja oczywiście deklaruję pomoc, jeśli będą one zbieżne z tym, co robimy w naszym mieście i z tym, o czym mówimy od samego początku. Już dzisiaj można przystąpić do realizacji wszystkich postulatów i punktów, które były zgłaszane, nie czekając na następną kampanię za pięć lat. Nie zwlekajcie i skorzystajcie z tego zaproszenia, żebyśmy mogli wspólnie pracując, doprowadzić do tego, że nasze miasto będzie lepsze.

Prezydent twierdzi, że chciałby przede wszystkim skorzystać z naszej obecności w Unii Europejskiej.

- Jeżeli osób, instytucji i organizacji, które będą ze sobą współpracować, będzie więcej, to na pewno szybciej, lepiej i skuteczniej będziemy mogli pozyskiwać środki zewnętrzne. Jeżeli ktoś będzie chciał pomóc, to zapraszamy. A jeśli ktoś zamierza wyłącznie stać z boku i komentować, to niech przynajmniej jasno powie, że tak widzi swoją rolę przez następne pięć lat - podsumował prezydent Częstochowy.

Przy okazji Krzysztof Matyjaszczyk poinformował, że w związku z tym, że został wybrany na kolejną kadencję, zwolnił mandat radnego. Jego miejsce zajmie Tomasz Blukacz - dokumenty w tej sprawie zostaną przekazane w najbliższym czasie.

Ostatnia - nadzwyczajna - sesja rady miasta w starym składzie zostanie zwołana w najbliższych dniach. W maju natomiast na sali sesyjnej spotkają się nowi radni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera