MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Próba samobójcza w Międzybrodziu Bialskim. Służby interweniowały wczesnym rankiem

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
OSP Międzybrodzie Bialskie
Wczesnym rankiem. w czwartek 13 czerwca służby interweniowały w sprawie próby samobójczej w Międzybrodziu Bialskim. Na miejscu udzielono pomocy zagrożonej osobie, a następnie przewieziono ją do szpitala.

Próba samobójcza w Międzybrodziu Bialskim

Wczesnym rankiem 13 czerwca 2024 roku służby ratunkowe zostały wezwane do interwencji w związku z próbą samobójczą, do której doszło w Międzybrodziu Bialskim. Zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Łazki wpłynęło do dyżurnego o godzinie 4:51.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały zadysponowane jednostki straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego z Bielska-Białej oraz Policja. W działaniach ratunkowych uczestniczyły następujące jednostki straży pożarnej:

  • OSP Międzybrodzie Bialskie
  • JRG Żywiec
  • JRG Żywiec z łodzią ratunkową
  • OSP Porąbka

Po przybyciu na miejsce, strażacy wraz z zespołem ratownictwa medycznego i policją natychmiast przystąpili do udzielenia pomocy poszkodowanej osobie. Po wstępnych działaniach ratunkowych zagrożona osoba została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego, który przetransportował ją do szpitala.

Obecnie nie są dostępne szczegółowe informacje dotyczące stanu zdrowia poszkodowanego ani okoliczności zdarzenia. Wiadomo jednak, że szybka reakcja służb ratunkowych była kluczowa dla podjęcia skutecznych działań ratunkowych.

Więcej informacji na temat tego incydentu zostanie przekazane wkrótce.

Samobójstwo to nie rozwiązanie! Gdzie szukać pomocy?

Osoby chore na depresję, osoby z myślami samobójczymi, a także ich bliscy mają do dyspozycji kilka infolinii, dzięki którym mogą otrzymać pomoc i poradę:

  • 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
  • 116 111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 800 108 108 – bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
  • 121 212 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło również specjalną infolinię dla dzieci i młodzieży z problemami natury psychicznej. Numer telefonu 800 12 12 12 działa bez przerwy i jest bezpłatny. Oferuje doraźne wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunom i rodzicom. Dla młodzieży preferującej kontakt pisemny, przygotowany również został czat dostępny na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka pod adresem czat.brpd.gov.pl.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni