Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Próbna matura z języka angielskiego. Arkusz i sugerowane odpowiedzi! Za nami ostatni dzień próbnych matur

Aleksandra Wielgosz
Aleksandra Wielgosz
Matura tuż-tuż. Aby dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości, w tym tygodniu w szkołach na terenie całej Polski odbywały się próbne matury przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Dzisiaj, 8 grudnia, uczniowie szkół średnich zmierzyli się z arkuszem z języka angielskiego. Maturzysto, maturzystko! Sprawdź, jak ci poszło. Publikujemy arkusz i sugerowane odpowiedzi!

KLIKNIJ W GALERIĘ I ZOBACZ ARKUSZ MATURY PRÓBNEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO WRAZ Z SUGEROWANYMI ODPOWIEDZIAMI

8 grudnia 2023r. uczniowie szkół średnich mieli możliwość zmierzenia się z maturalnym arkuszem próbnym z języka angielskiego. Co ważne, udział w egzaminie nie był obligatoryjny, to dyrektorzy szkół decydowali o chęci uczestnictwa placówki w testach diagnozujących poziom uczniów. Szkoły pobierały testy ze stron CKE i drukowały we własnym zakresie.

Zasady przeprowadzania próbnego egzaminu z języka angielskiego

Dzisiejszy egzamin rozpoczął się o godzinie 9:00, a uczniowie mieli 120 minut na pracę z arkuszem. Test diagnozujący przewidywał możliwość uzyskania 60 punktów i odbywał się na poziomie podstawowym. Zadania miały na celu sprawdzenie umiejętność rozumienia tekstu pisanego, rozumienia ze słuchu, znajomość środków językowych oraz tworzenie wypowiedzi pisemnej. Co istotne, arkusze były dostosowane do potrzeb uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym dla uczniów z niepełnosprawnościami.

Przygotowanie do egzaminów majowych

Zaledwie pięć miesięcy dzieli maturzystów od właściwego testu. Maturalne egzaminy pisemne w tym roku będę trwać od 7 maja do 24 maja. Sesja ustnych egzaminów potrwa do 11 do 16 maja i od 20 do 25 maja. Egzaminy przeprowadzane będą według harmonogramów ustalanych przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych w szkołach.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera