Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Profesor Adam Maciejewski został nominowany do prestiżowej nagrody "Ambasador Polski 2020"

Marlena Polok-Kin
Marlena Polok-Kin
Profesor Adam Maciejewski został nominowany do prestiżowej nagrody "Ambasador Polski 2020"
Profesor Adam Maciejewski został nominowany do prestiżowej nagrody "Ambasador Polski 2020" Lucyna Nenow
Profesor Adam Maciejewski został nominowany do bardzo prestiżowej nagrody "Ambasador Polski 2020" w kategorii "Nauka" - poinformował na swoim oficjalnym profilu na FB Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach.

Profesor Adam Maciejewski, kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Instytucie Onkologii w Gliwicach, został nominowany do nagrody "Ambasador Polski 2020" w kategorii "Nauka" - poinformował na swoim oficjalnym profilu na FB Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach.

Pomysłodawcą konkursu jest prezes KGHM Polska Miedź. Marcin Chludziński, uznając każdą pracę nad budowaniem pozytywnego wizerunku Polski na świecie za niezwykle ważną wartość dla całego narodu. Dlatego, jak czytamy na oficjalnej stronie konkursu, postanowił nagradzać osoby z taką inicjatywą. Wydarzenie ma w tym roku swoją drugą edycję.

Dodajmy, że prof. Maciejewski ma na swym koncie szereg prestiżowych nagród za swoje wybitne osiągnięcia. Są wśrod nich te przyznawane przez najważniejsze środowiska medyczne. Został m.in. uznany za najlepszego chirurga rekonstrukcyjnego na świecie. Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej (to w istocie prestiżowe, międzynarodowe gremium), doceniło wybitnego chirurga, uznając go za najlepszego. Prof. Adam Maciejewski otrzymał nagrodę Godina, ojca chirurgii rekonstrukcyjnej oraz nagrodę za najlepszą operację 2019 roku.

Otrzymał tę prestiżową nagrodę za całokształt dorobku i po raz trzeci pierwszą nagrodę za najlepszą operację rekonstrukcyjną na świecie. Dodajmy, że prof. Maciejewski jest pierwszym Polakiem, który dostał tę nagrodę. Jednocześnie za najlepszą została uznana operacja, którą w 2019 roku przeprowadził u 6-letniego chłopca, Tymka. Była to operacja rekonstrukcyjna narządów szyi z jednoczesnym przeszczepem szpiku. Gdy chłopczyk miał 13 miesięcy, doszło do dramatycznej sytuacji: połknął granulki środka do czyszczenia rur kanalizacyjnych, które wypaliły i doprowadziły do martwicy narządów głowy i szyi: nasadę języka, krtań, gardło, tchawicę i przełyk. Uszkodzenia dotarły aż do połowy żołądka. Nowatorska operacja, której zdecydował się podjąć prof. Maciejewski z zespołem, pozwoliła odłączyć dziecko od żywienia pozajelitowego, a także stopniowo przywracać funkcje mowy itd.

Dodajmy, że gliwicki zespół prof. Maciejewskiego przeprowadził już 5 tys. operacji rekonstrukcyjnych, w tym wykonał dwa przeszczepy twarzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera