Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przed nami gra terenowa „Ojcostwo – Przygoda życia”, ale najpierw konkurs. Poszukiwani organizatorzy

MAG
Wizerunek taty w Polsce zmienia się na przestrzeni lat, dlatego Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło program mający wzmocnić obraz ojcostwa. W ramach niego 19 czerwca br. w 15 województwach odbędzie się gra miejska „Przygoda z Tatą" z okazji Dnia Ojca.
Wizerunek taty w Polsce zmienia się na przestrzeni lat, dlatego Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło program mający wzmocnić obraz ojcostwa. W ramach niego 19 czerwca br. w 15 województwach odbędzie się gra miejska „Przygoda z Tatą" z okazji Dnia Ojca. gov.pl
W niedzielę 19 czerwca w 15 województwach odbędzie się gra miejska „Przygoda z Tatą". Najpierw jednak urzędy wojewódzkie muszą wyłonić organizatora, który podejmie się realizacji wydarzenia, w tym Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Właśnie ruszył konkurs. Sprawdź kiedy można składać wnioski i gdzie je znaleźć.

Wizerunek taty w Polsce zmienia się na przestrzeni lat, dlatego Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło program mający wzmocnić obraz ojcostwa. W ramach niego 19 czerwca br. w 15 województwach odbędzie się gra miejska „Przygoda z Tatą" z okazji Dnia Ojca. Najpierw jednak urzędy wojewódzkie muszą wyłonić podmioty, które zajmą się organizacją tego wydarzenia., w tym Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach ogłosił konkurs ofert na organizację gry miejskiej „Przygoda z Tatą”

18 kwietnia wojewoda śląski ogłosił otwarty konkurs ofert na organizację gry miejskiej „Przygoda z Tatą”. Jak czytamy na stronie urzędu wojewódzkiego celem gry ma być wzmacnianie więzi rodzinnych, budowanie pozytywnego wizerunku ojca, promowanie zaangażowanego ojcostwa i aktywnego spędzania czasu ojców z dziećmi. Termin składania ofert wypada 21 dni od daty ogłoszenia konkursu (18 kwietnia).

- Preferowane jest, aby podmiot posiadał doświadczenie w organizacji gier miejskich lub wydarzeń w przestrzeni publicznej skierowanych do rodzin, oraz dysponował odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do realizacji projektu. Podmiot może potwierdzić posiadanie odpowiedniego doświadczenia poprzez dołączenie portfolio wraz z opisem zrealizowanych wydarzeń, linkami, zdjęciami i rekomendacjami - wyjaśniają urzędnicy.

Gra miejska zapowiada się ciekawie. Każda zgłaszająca się rodzina będzie tworzyła zespół, którego przewodnikiem ma być tata. Nie ma ograniczeń wiekowych. Scenariusz gry miejskiej powinien składać się z kilku/kilkunastu zadań do wykonania, angażujących cały zespół. Istotą zadań jest wzmacnianie rodzinnych relacji i budowanie poczucia lokalnej tożsamości. Zadania powinny opierać się na elementach współpracy oraz zaangażowania całego zespołu.

Wydarzenie ma się odbyć 18 czerwca na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Uczestnicy rozpoczną i zakończą zabawę na terenie Muzeum „Górnośląskiego Parku Etnograficznego.

Konkurs na organizację gry miejskiej „Przygoda z Tatą”. Jakie podmioty mogą składać oferty?

Oferty mogą składać organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 pkt 1-4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2023 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, czyli m.in. stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne oraz kluby sportowe.

Maksymalna kwota dofinansowania, jaka może być przyznana na realizację zadania publicznego polegającego na organizacji gry miejskiej „Przygoda z Tatą” wynosi 99.000 zł. Jeden pomiot w ramach konkursu może złożyć tylko jedną ofertę.

Środki muszą być wykorzystane od dnia zawarcia umowy i mogą zostać przeznaczone m.in. na:

  • koszty wynagrodzeń osób realizujących cele projektu,
  • zakup materiałów, narzędzi, wyposażenia oraz sprzętu technicznego przeznaczonych do realizacji projektu oraz
  • zakup przedmiotów i środków niezbędnych do organizacji zaplanowanych działań projektowych (w klasyfikacji księgowej nie
  • wynagrodzenie koordynatora projektu,
  • wynagrodzenie obsługi księgowej związanej z wykonaniem zadań w ramach projektu,
  • wydatki przeznaczone na zakup materiałów biurowych niezbędnych do realizacji zadań,
  • pokrycie kosztów utrzymania biura Oferenta jako realizatora zadania publicznego

Więcej informacji i potrzebne dokumenty do składania wniosków można znaleźć TUTAJ.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo