Nasza Loteria

Przeżyj coś naprawdę!

Artykuł sponsorowany BROADWAY MUSICAL SCHOOL

Świat, w którym żyjemy, stawia przed młodymi ludźmi niemałe wyzwania. Presja sukcesu, technologiczna histeria, częsta sztuczność otoczenia, to aspekty, które mają bezpośredni wpływ na samopoczucie dzieci i młodzieży. Opublikowany w tym roku raport „Młode głowy" fundacji Unaweza Martyny Wojciechowskiej dotyczący zdrowia psychicznego młodych osób, pokazuje, że blisko 50 procent z nich odczuwa brak motywacji do działania, a co trzeci czuje się samotny. Około 30 procent uczniów uważa, że ich wartość zależy od akceptacji innych. Jak więc odnaleźć równowagę w otaczającym nas świecie? Jak odnaleźć społeczność, w której młodzi ludzie poczują się bezpiecznie i będą mieć szansę rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Teatr rozwija, muzyka łagodzi

Autorski program edukacyjny największej szkoły musicalowej w Polsce – Broadway Musical School - stawia na taką metodologię kształcenia artystycznego, która oprócz rozwoju technik wokalnych, tanecznych i aktorskich, duży nacisk kładzie na rozwój umiejętności społecznych i emocjonalnych swoich uczniów.

- Długo szukałam takiego miejsca dla córki, które sprawi, że rozwinie swój talent i nabierze pewności siebie - mówi Pani Katarzyna z Katowic, mama 14-letniej dziś Hani. - Kilka lata temu znajomi z Gdyni polecili nam szkołę Broadway Musical School, która w Katowicach również ma swój oddział. Dziś rozpoczynamy swój czwarty sezon z Broadwayem. Hania z nieśmiałej i niepewnej dziewczynki, nabrała odwagi i wiary w siebie, którą z łatwością wykorzystuje do wystąpień na zawodowej scenie. Dziś Broadway to jej życie. Jestem przekonana, że poza rozwijaniem pasji tanecznych, aktorskich oraz wokalnych, umiejętności nabyte na zajęciach musicalowych przydadzą się jej w każdej dziedzinie życia.

Zajęcia w Broadway Musical School to połączenie tańca, śpiewu i aktorstwa, dzięki którym uczniowie poznają swoje możliwości wokalne i uczą się wyrażać emocje poprzez taniec i aktorstwo. - W naszej szkole pracujemy w oparciu o autorski program nauczania, wzorowany na najlepszych szkołach na BROADWAYU i WEST ENDZIE. Podczas zajęć wykorzystujemy BOOKLETY - nasze autorskie podręczniki, które są wspaniałym kompendium wiedzy artysty musicalowego - mówi Tomasz Godzisz, dyrektor artystyczny i współtwórca Broadway Musical School.

Przeżyj coś naprawdę!

Śpiewać każdy może

Broadway Musical School umożliwia swoim uczniom udział w różnych programach kształcenia. Najbardziej rozbudowany – Broadway Premium, obejmuje trzy dyscypliny musicalowe: wokal, taniec i aktorstwo przygotowuje swoich uczniów do występu w profesjonalnym spektaklu musicalowym w zawodowym teatrze. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę - aktywnych artystów polskich scen teatralnych - a program zapewnia indywidualny rozwój każdego ucznia.

Uruchomione zostały również zajęcia Broadway Young w weekendy oraz w tygodniu, które skierowane są dla dzieci od 3-go roku. Program jest odpowiedzią na potrzeby rodziców, którzy mają świadomość jak ważny jest kontakt ze sztuką od najmłodszych lat, i jak wielki wpływ ma na rozwój wyobraźni i empatii. Jest podstawą do prawidłowego rozwoju.

Dla osób, które skończyły 16 lat powstał program Broadway Adults.

Przeżyj coś naprawdę!

- Często zdarza się, że młodzi ludzie odkrywają swoje pasje dopiero na zajęciach musicalowych. W Broadway Musical School mają szansę je poznać i rozwijać. W dzisiejszych czasach alternatywą dla świata wypełnionego technologią i brakiem autentyczności, są nasze zajęcia. - Śpiew, taniec i aktorstwo pozwalają na wyrażanie prawdziwych emocji, które często są tłumione w otaczających nas realiach – mówi dalej Tomasz Godzisz - W trakcie prób teatralnych czy występów na scenie, uczniowie konfrontują się ze swoimi lękami i budują pewność siebie ale jednocześnie czerpią radość z obcowania ze sztuką, z partnerami na scenie, którzy stają się ich najlepszymi przyjaciółmi.

Weź kogoś za rękę - naprawdę

Broadway oprócz zajęć, to społeczność wspaniałych młodych osób z całej Polski. Wspólna praca nad spektaklami podczas roku szkolnego czy też na artystycznych obozach letnich i zimowych zbliża do siebie i rozwija umiejętność pracy w zespole. W świecie wirtualnych relacji, gdzie czasem trudno o prawdziwą bliskość, Broadway daje przestrzeń do tworzenia autentycznych więzi. Wspólna pasja i cel sprawiają, że młodzi ludzie uczą się komunikacji, wzajemnego wsparcia i solidarności.

Broadway Musical School kształtuje talenty kształtując światopogląd swoich uczniów. To inwestycja nie tylko w ich przyszłość artystyczną, ale także w ich emocjonalny rozwój. Broadway pozwala im przeżyć coś naprawdę pięknego i autentycznego! Przeżyć coś naprawdę.

Profil FB: https://www.facebook.com/brodwaymusicalschool

Trailer z musicalu „Bitwa o Broadway"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Przeżyj coś naprawdę! - Głos Wielkopolski

Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni