PŚ w skokach: Polacy na 7. miejscu, wygrana Norwegów

Redakcja
Polscy skoczkowie narciarscy zajęli siódme miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Zwyciężyli Norwegowie przed Austriakami i ekipą gospodarzy.

W sobotnich zawodach Polacy nie byli w stanie nawiązać walki z najlepszymi. W drugiej serii na moment, po skoku Krzysztofa Miętusa, awansowali na szóstą pozycję. Jednak w ostatniej kolejce Czech Roman Koudelka uzyskał 141, a Kamil Stoch - tylko 134,5 metra i biało-czerwoni powrócili na siódme miejsce.

Wygrali najrówniej skaczący Norwegowie. Niespodzianką jest dopiero drugie miejsce Austriaków, głównie za sprawą słabszej postawy Martina Kocha.

W niedzielę w Willingen odbędzie się konkurs indywidualny z udziałem pięciu Polaków: czwartego w klasyfikacji generalnej PŚ Kamila Stocha oraz Piotra Żyły, Macieja Kota, Krzysztofa Miętusa i Tomasza Byrta. (PAP)