Puchar CEV: Tauron Dąbrowa Górnicza vs Galatasaray. Turczynki pokonane, ale to pierwszy krok

Pewne siebie siatkarki Galatasaray przegrały z Tauronem, ale nadal są fawortykami do awansu do następnej rundy Pucharu CEV Maciej Gapiński
Pierwszy, chociaż niewielki krok do kolejnej rundy Pucharu CEV, został zrobiony. Siatkarki Tauronu Banimex MKS w 1/4 pokonały u siebie wyżej notowany zespół Galatasaray Stambuł 3:2. W rewanżu, na gorącym parkiecie w Turcji, nasz zespół musi jednak albo ponownie zwyciężyć, albo po porażce 2:3 wygrać tak zwanego złotego seta.

Siatkarki gości już na początku pierwszej partii pokazały swoją siłę i objęły prowadzenie 4:1. Sygnał do odrabiania strat dała Dominika Sobolska popisując się dobrą zagrywką, a na prowadzenie 6:5 dąbrowianki wyprowadziła Katarzyna Konieczna.

Zaskoczone takim obrotem sprawy siatkarki ze Stambułu zaczęły popełniać błędy. Tylko na to czekały podopieczne trenera Juana Manuela Serramalery. Swoje trzy grosze dorzuciła Sobolewska na zagrywce, a potem dodatkowo popisując się jeszcze skutecznym blokiem sprawiła, że set padł łupem Tauronu.

Trener tureckiego zespołu Massimo Barbolini, który przed meczem uciął sobie pogawędkę ze swoim rodakiem prowadzącym obecnie MKS Banimex Będzin, Robertem Santillim, długo i głośno tłumaczył coś swoim zawodniczkom. Pomogło, bo drugi set siatkarki Gala-tasaray znów zaczęły mocnym uderzeniem. Prowadziły 5:1, a potem 15:5. Po drugiej przerwie technicznej Tauron ruszył jednak w pogoń i zniwelował przewagę do dwóch punktów. Końcówka jednak należała do rywalek.

Trzeci set to kolejny popis Sobolskiej, za to w czwarty po raz kolejny w tym meczu sytuacja się odwróciła. O końcowym wyniku decydował więc tie break. Zgodnie z rytmem tego spotkania to gospodynie zaczęły zdobywać punkty całymi seriami i zdecydowanie go wygrały.

Puchar CEV. 1/4 finału

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Galatasaray Daikin Stambuł 3:2 (25:17, 20:25, 25:21, 17:25, 15:10).