Puchar Świata florecistek w Katowicach ZDJĘCIA Polki na ósmym miejscu. Wygrana Rosjanek

Rosjanki wygrały turniej drużynowy Pucharu Świata florecistek w Katowicach
Rosjanki wygrały turniej drużynowy Pucharu Świata florecistek w Katowicach fot. Karina Trojok
Reprezentacja Rosji wygrała turniej drużynowy Pucharu Świata florecistek w Katowicach, W finale Rosjanki pokonały Francuzki 45:42. Trzecie miejsce zajęły Włoszki. Polki uplasowały się na ósmej pozycji i szansa na wywalczenie przez nasze florecistki olimpijskich paszportów do Tokio znów się oddaliła. Zobaczcie zdjęcia z PŚ florecistek w Katowicach.

Puchar Świata florecistek w Katowicach - turniej drużynowy

- W Katowicach koncentrujemy się na turnieju drużynowym. On jest najważniejszy, bo może dać przepustkę na igrzyska w Tokio - mówił przed rozpoczęciem niedzielnych zmagań Ryszard Sobczak, dyrektor sportowy Polskiego Związku Szermierczego i dwukrotny medalista olimpijski we florecie.

O olimpijskie przepustki Polki walczą z Węgierkami i Niemkami. Z tymi ostatnimi zmierzyły się już w pierwszym spotkaniu w Spodku i wygrały po zaciętej walce 41:39. Później było już jednak dużo gorzej. Porażki z rozstawioną z nr 1 Rosją można się było spodziewać, choć Biało-Czerwone uległy tylko 34:35 i naprawdę niewiele brakowało do sprawienia przez nasze dziewczyny niespodzianki. Potem z Polek zeszło jednak powietrze i w pojedynkach o miejsca 5-8 uległy najpierw Chinkom 33:45, a później Węgierkom 33:40 i sklasyfikowane zostały na ósmej pozycji.

Zobaczcie zdjęcia z PŚ florecistek w Katowicach

Ta ostatnia porażka martwi, bo dzięki temu, że Węgierki zajęły w Katowicach siódme miejsce to jeszcze powiększyły przewagę nad naszymi florecistkami. Niemki w Spodku były dziewiąte. Losy naszej kwalifikacji olimpijskiej rozstrzygną się podczas marcowego Pucharu Świata w Kazaniu, gdzie również odbędzie się turniej drużynowy.

Turniej drużynowy po raz drugi wygrały w Spodku Rosjanki, które w finale pokonały ubiegłoroczne zwyciężczynie Francuzki 45:42. Trzecia lokata przypadła Włoszkom, które w małym finale rozgromiły Amerykanki 45:18. W PŚ w Katowicach startowały 22 ekipy.

Finał Rosja - Francja 45:42
O 3. miejsce Włochy - USA 45:19

Półfinały Rosja - USA 45:36, Francja - Włochy 42:41

Końcowa kolejność 1. Rosja, 2. Francja. 3. Włochy, 4. USA... 8. Polska (Martyna Długosz, Hanna Łyczbińska, Martyna Synoradzka, Julia Walczyk).