Puszcza Niepołomice - GKS Katowice WYNIK GieKSa przegrywała, ale nie dała się pokonać i utrzymuje przewagę nad strefą spadkową

23.10.2021 r. w meczu 14. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Katowice wygrał z Puszczą 1:0. W niedzielę 1 maja 2022 roku oba zespoły zagrały w Niepołomicach. Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W niedzielę 1.05.2022 r. w meczu 31. kolejki GKS Katowice zremisował w Niepołomicach z Puszczą 1:1 (0:0). Bramkę na wagę punktu zdobył dla GieKSy Arkadiusz Woźniak w 80. minucie.

Stawką meczu Puszczy z GKS-em było oddalenie się od strefy spadkowej. GieKSa w poprzedniej kolejce wykonała duży krok w kierunku utrzymania pokonując u siebie Skrę Częstochowa. Niepołomiczanie przywieźli trzy punkty z Opola, wcześniej wygrali na swoim boisku z Górnikiem Polkowice.

W 14. minucie Puszcza napędziła stracha GieKSie. Hubert Tomalski wyszedł na pozycję sam na sam z Dawidem Kudłą, którego zdążył zaasekurować Michał Kołodziejski wybijając wybił piłkę z linii bramkowej. W 25. minucie blisko gola byli goście. Puszczę uratował Kamil Kościelny, który głową wybił piłkę na rzut rożny po strzale Arkadiusza Woźniaka.

Pod koniec I połowy gospodarze przeprowadzili dobrą akcję, która finalizował Szymon Kobusiński i główkował tuż przy słupku.

W 54. minucie Kołodziejski spróbował zaskoczyć bramkarza Puszczy strzałem z pola karnego. Posłał piłkę blisko spojenia słupka z poprzeczką. Później uderzył niecelnie Adrian Błąd. Wydawało się, że katowiczanie są bliżsi otwarcia wyniku, jednak to gospodarze trafili na 1:0. Rok Kidrić pięknym uderzeniem pokonał Kudłę w 68. minucie.

GieKSa nie dała za wygraną i doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu Błąda świetnym uderzeniem głową popisał się Woźniak i było 1:1!

GKS przedłużył swoją serię bez porażki do czterech meczów oraz utrzymał 3 punkty przewagi nad Puszczą. Katowiczanie mają teraz 7 punktów przewagi nad Stomilem Olsztyn, który rozpoczyna strefę spadkową.

Puszcza Niepołomice - GKS Katowice 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Rok Kidrić (68), 1:1 Arkadiusz Woźniak (80)

Puszcza: Gabriel Kobylak - Jakub Bartosz (72. Grzegorz Aftyka), Łukasz Sołowiej, Kamil Kościelny, Piotr Mroziński (79. Sebastian Górski) - Hubert Tomalski (79. Tomasz Wojcinowicz), Jakub Serafin, Konrad Stępień, Rafał Boguski (46. Emile Thiakane), Szymon Kobusiński - Rok Kidrić

GKS Katowice: Dawid Kudła - Arkadiusz Woźniak, Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski, Danian Pavlas - Adrian Błąd (87. Marcin Urynowicz), Oskar Repka, Rafał Figiel, Marko Roginić (78. Filip Kozłowski) - Filip Szymczak (78. Patryk Szwedzik).

Żółte kartki: Tomalski - Kołodziejski, Repka

Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)