Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa 2:3 ZDJĘCIA Pierwsze zwycięstwo Rakowa!

Raków Częstochowa wygrał z Puszczą Niepołomice 3:2
Raków Częstochowa wygrał z Puszczą Niepołomice 3:2 Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W meczu beniaminków Nice I ligi Raków Częstochowa wygrał w Niepołomicach z Puszczą 3:2 (3:2). Dwie bramki dla gości strzelił Portugalczyk Jose Embolo.

W poprzednim sezonie Raków był jedyną drużyną, która w II lidze dwa razy pokonała Puszczę. W niedzielę podopieczni trenera Marka Papszuna przedłużyli serię, a wynik meczu został ustalony już w I połowie. Częstochowianie w drugim meczu w I lidze zaliczyli pierwsze zwycięstwo. Na inaugurację zremisowali u siebie z Miedzią Legnica 0:0. Raków ma 4 punkty i zajmuje 5. miejsce w tabeli. Prowadzi inny beniaminek, Odra Opole z kompletem 6 punktów.

Pierwszą bramkę w sezonie dla Rakowa strzelił głową Andrzej Niewulis, któremu podał Rafał Figiel – 12. minuta. To był dopiero początek wymiany ciosów. W 23. minucie płaskim strzałem wyrównał Maciej Domański.

Częstochowianie wcale nie przyjechali tylko się bronić. W 26. minucie powinni prowadzić, ale Aghwan Papikjan w idealnej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką. Papikjan szybko się zrehabilitował podaniem otwierając drogę do bramki Jose Embolo. Portugalczyk pozyskany latem uderzył pod poprzeczkę i Raków znów prowadził (28. minuta). Goście poszli za ciosem i od 33. minuty mieli dwie bramki przewagi, kiedy Embolo znów pokonał Marcina Staniszewskiego.

To nie był koniec emocji w I połowie. Sędzia podyktował rzut karny dla Puszczy, a Maciej Domański zmylił Mateusza Lisa i było 2:3 (36. minuta).

Po przerwie Raków miał kolejne okazje na bramki – w 68. minucie Niewulis niecelnie główkował, w 72. minucie Przemysła Oziębała strzelił obok słupka. Natomiast w 80. minucie Puszcza miała szansę na doprowadzenie do wyrównania, kiedy rezerwowy Robert Ziętarski uderzył minimalnie niecelnie. Gospodarze walczyli do końca o uratowanie remisu, ale to Raków, zgodnie z tradycją, zgarnął trzy punkty.

Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa 2:3 (2:3)

0:1 Andrzej Niewulis (12), 1:1 Maciej Domański (23), 1:2 Jose Embalo (28), 1:3 Jose Embalo (33), 2:3 Maciej Domański (36-karny).

Puszcza: Staniszewski – Bartków, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk – Ryndak, Uwakwe (37. Kotwica), Stefanik, Żurek (59. Nowak), Domański – Orłowski (76. Ziętarski).
Trener: Adrian Stawski.

Raków: Lis – Góra, Duriska, Niewulis – Oziębała, Figiel, ŁabojkoI, Papikjan (84. Sapała), Wójcik, Malinowski (89. Petrasek) – Embalo (70. Czerkas). Trener: Marek Papszun.

Żółte kartki: Staniszewski, Stefanik, Orłowski, Stawarczyk - Łabojko.

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)
Widzów: 920

Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska

Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.