Puszcza Niepołomice - Skra Częstochowa 1:2. Bezdomny beniaminek znowu wygrał

Piłkarze Skry Częstochowa (czerwone stroje wygrali drugi mecz z rzędu
Piłkarze Skry Częstochowa (czerwone stroje wygrali drugi mecz z rzędu fot. wiktor guminski
W meczu otwierającym 16. kolejkę Fortuna 1. Ligi Puszcza Niepołomice przegrała ze Skrą Częstochowa 1:2. Bezdomny beniaminek odniósł czwarte w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo.

Pierwszy w historii mecz Puszczy ze Skrą zakończył się wygraną gości. Bezdomny beniaminek z Częstochowy w ciągu trzech minut drugiej polowy strzelił dwa gole i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego na kameralnym stadionie w Niepołomicach należała do gospodarzy. Efektem była bramka Słowaka Erika Cikosa, a arbiter nie uznał gola zdobytego przez częstochowian.

W przerwie w szatni Skry trener Jakub Dziółka przeprowadził ze swoimi zawodnikami męską rozmowę. bo na II połowę goście wyszli w dużo bardziej bojowym nastroju. Częstochowianie szybko odrobili straty.

Najpierw do remisu doprowadził Mikołaj Kwietniewski pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Piotrze Noconiu. Chwilę później po centrze z rogu Adam Mesjasz zdobył natomiast gola na wagę zwycięstwa.

Grająca cały czas na wyjazdach Skra odniosła czwarte zwycięstwo w delegacji. Częstochowianie mają już na koncie 20 "oczek" i coraz bardziej oddalają się od strefy spadkowej.

Puszcza Niepołomice - Skra Częstochowa 1:2 (1:0)
1:0 Erik Cikos (29), 1:1 Mikołaj Kwietniewski (54-karny), 1:2 Adam Mesjasz (57)