Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 2:4. Pierwszy letni sparing częstochowian

Raków przegrał w pierwszym sparingu z Lechią
Raków przegrał w pierwszym sparingu z Lechią fot. Piotr Tokarczyk
W pierwszym letnim sparingu piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali z Lechią Gdańsk 2:4. Mecz rozegrano w Ostródzie, a częstochowianie przyjechali na niego ze zgrupowania Kępie koło Sochocinia, gdzie trenują od 16 czerwca.

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 2:4 Pierwszy letni sparing częstochowian

Wicemistrzowie Polski przygotowują się do startu w europejskich pucharach. Mecze II rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy czekają ich 22 oraz 29 lipca i dlatego tak szybko rozegrali pierwszy letni sparing.

Spotkanie z Lechią rozegrano na stadionie Sokoła w Ostródzie. W ekipie Rakowa w podstawowym składzie wybiegli na boisko dwaj debiutanci bośniacki bramkarz Vladan Kovacević i pozyskany z Podbeskidzia Mialn Rundić. Były obrońca Górali nie pograł sobie jednak zbyt długo, bo już w 21 minucie doznał kontuzji i musiał opuścić boisko.

Po pół godzinie gry w ekipie z Częstochowy zadebiutował Żarko Udovicić, który wcześniej grał w Lechii. Na murawie pojawili się też wracający do Rakowa po okresie wypożyczeń Maciej Wilusz, Sebastian Musiolik i Kacper Trelowski.

Podopieczni trenera Marka Papszuna objęli prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu z rogu głową do siatki trafił Giannis Papanikolaou. Lechia szybko jednak wyrównała za sprawą Rafała Pietrzaka, a jeszcze przed przerwą gości na prowadzenie wyprowadził ich najbardziej bramkostrzelny zawodnik Flavio Paixao.

Po zmianie stron gdańszczanie podwyższyli prowadzenie po uderzeniu Michałą Nalepy. Raków w końcówce strzelił kontaktowa bramkę, gdy szybką akcję częstochowian wykończył Sebastain Musiolik, który poprzedni sezon spędził we włoskiej Serie B w Pordenone Calcio.

Nadzieję na osiągnięcie remisu rozwiał jednak Ilkay Durmus. Turek z niemieckim paszportem, który do Lechii trafił ze szkockiego Saint Miren, przypieczętował zwycięstwo gdańszczan.

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 2:4 (1:2)
1:0 Giánnis Papanikoláou (23), 1:1 Rafał Pietrzak (28), 1:2 Flávio Paixão (41), 1:3 Michał Nalepa (61), 2:3 Sebastian Musiolik (83), 2:4 İlkay Durmuş (86)

Raków (I połowa) Kovačević - Rundić (21. Mikołajewski), Niewulis, Arsenić - Długosz (34. Tudor), Papanikoláou, Lederman (34. Poletanović), Tijanić, Cebula, Kun (30. Udovičić) - Gutkovskis.
(II połowa) Kovačević (60. Trelowski) - Krzyżak, Wilusz, Mikołajewski, Tudor, Poletanović (60. Kaczmarski), Sapała (60. Ivi López), Szelągowski, Udovičić (60. Bartl), Arak, Musiolik.

Lechia (I połowa) Alomerović - Żukowski, Kopacz, Maloča, Pietrzak - Zwoliński, Tobers, Gajos, Makowski, Ceesay - Paixão.
(II połowa) Alomerović (70. Mirus) - Musolitin, Nalepa, Brylowski, Conrado - Niewiadomski, Rakowski, Kryeziu, Kałuziński, Durmuş - Mekler.