Raków Częstochowa - Szachtar Donieck. Wicemistrz Polski wygrał z wicemistrzem Ukrainy w sparingu w czasie zgrupowania w Austrii

Raków Częstochowa jest na zgrupowaniu w Austrii, gdzie w niedzielę 4 lipca rozegrał sparing z Szachtarem Donieck. Twitter/Raków Częstochowa
W niedzielę 4.07.2021 r. w sparingu rozegranym na zgrupowaniu w Austrii Raków Częstochowa wygrał z Szachtarem Donieck 2:1 (1:0). Wicemistrz Polski okazał się lepszy od "etatowego" uczestnika Ligi Mistrzów, wicemistrza Ukrainy!

- Cieszę się, że udało nam się zorganizować to zgrupowanie, a przede wszystkim dograć takich sparingpartnerów. Każdy z tych przeciwników jest z wysokiej półki – ocenił trener Rakowa Marek Papszun. Trudno się z nim nie zgodzić, bo oprócz Szachtara, wicemistrz Polski zagra jeszcze z WSG Tirol (7.07) i Red Bullem Salzburg (na koniec obozu - 10.07).

Niedzielny sparing rozegrano na Saalfelden Arenie. Szachtar zagrał bez swoich reprezentantów Ukrainy na Euro 2020. Ukraińcy w sobotę w Rzymie przegrali w ćwierćfinale z Anglią 0:4.

Częstochowianie od początku zaatakowali. W 6. minucie Jakub Arak trafił w poprzeczkę. W 14. minucie Raków objął prowadzenie, gdy zza pola karnego przymierzył Patryk Kun.

W 54. minucie Szachtar był blisko wyrównania, gdy piłka odbiła się od słupka po strzale Lassiny Traore.

Raków staną przed szansę na podwyższenie prowadzenia, ponieważ Wiktor Długosz był faulowany w polu karnym Szachtara. Sędzia wskazał na 11. metr. Ivi Lopez zamienił rzut karny na gola i od 72. minuty było 2:0. Szachtar zdobył kontaktową bramkę w 81. minucie.

Sparing: Raków Częstochowa - Szachtar Donieck 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Patryk Kun (14), 2:0 Ivi Lopez (72-karny), 2:1 Manor Solomon (81)

Raków: (I połowa) Vladan Kovačević - Zoran Arsenić, Andrzej Niewulis, Milan Rundić - Marcin Cebula, Ben Lederman, Igor Sapała, Fran Tudor (33. Mateusz Wdowiak), David Tijanić, Patryk Kun - Jakub Arak.
(II połowa) Vladan Kovačević (60. Kacper Trelowski) - Oskar Krzyżak, Andrzej Niewulis (72. Zoran Arsenić), Milan Rundić (71. Iwo Kaczmarski) - Mateusz Wdowiak (60. Wiktor Długosz), Marko Poletanović, Giánnis Papanikoláou, Daniel Szelągowski, Ivi López, Žarko Udovičić - Sebastian Musiolik.

Szachtar: Ołeksij Szewczenko - Dodô (64. Juchym Konopla), Vitão, Marlon (64. Mark Mampassi), Wiktor Kornijenko (64. Marquinhos Cipriano) - Maycon (64. Artem Bondarenko), Tetê (64. Marcos Antônio), Alan Patrick (64. Wjaczesław Tankowśkyj), Pedrinho (64. Ołeh Oczeretko), Mychajło Mudryk (46. Manor Solomon) - Lassina Traoré (64. Dentinho).

Zmiany kadrowe w Rakowie (lato 2021)

Przybyli: Vladan Kovacević (FK Sarajevo), Oskar Krzyżak (Bytovia), Sebastian Musiolik (Pordenone Calcio), Milan Rundić (Podbeskidzie), Kacper Trelowski (Sokół Ostróda), Żarko Udovicić (Lechia Gdańsk), Maciej Wilusz (Śląsk Wrocław).

Ubyli: Dominik Holec (Sparta Praga), Michał Litwa (Pogoń Siedlce), Kamil Piątkowski (Red Bull Salzburg), Branislav Pindroch (Resovia), Petr Schwarz (Śląsk Wrocław), Jarosław Jach, Piotr Malinowski.