Raków Częstochowa - Warta Poznań ZDJĘCIA KIBICÓW. Czerwono-niebiescy remisują na własnym stadionie

Katarzyna Stacherczak
W ramach trzeciej kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa zmierzyli się na własnym boisku z Wartą Poznań Katarzyna Gwara
W ramach trzeciej kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa zmierzyli się na własnym boisku z Wartą Poznań. Niespodziewanie spotkanie zakończyło się remisem. Stadion przy ulicy Limanowskiego w Częstochowie wypełnił się niemal po brzegi. Spójrzcie, jak bawili się kibice!

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW RAKOWA na meczu z Wartą Poznań, 05.08.2023 r.

Mimo potężnego dopingu kibiców mecz niestety nie rozpoczął się po myśli gospodarzy. Już w piątej minucie Miguel Luis dał prowadzenie gościom z Poznania.

Gospodarze zdołali wyrównać dopiero w drugiej połowie. Rzut karny dla Rakowa wykorzystał w 48. minucie Sorescu, który był faulowany przez Kiełba.

Mistrzowie Polski długo nie cieszyli się jednak z remisu. W 57. minucie Żurawski pokonał Bieszczada. W efekcie Warta znowu prowadziła. Z opresji częstochowskich piłkarzy uratował Jean Carlos, który w 84. minucie doprowadził do wyrównania. Zespół trenera Szwargi próbował jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść i mocno napierał na bramkę rywali. Na nic to się jednak zdało. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:2.

Stadion przy ulicy Limanowskiego w Częstochowie wypełnił się niemal po brzegi. Spójrzcie, jak dopingowali swoich piłkarzy kibice!

Raków Częstochowa - Warta Poznań 2:2 (0:1)
0:1 Miguel Luis 5'
1:1 Łukasz Zwoliński (k.) 50'
1:2 Maciej Żurawski 57'
2:2 Jean Carlos Silva 83'

Składy:

Raków Częstochowa: Kacper Bieszczad - Bogdan Racovitan, Stratos Svarnas, Giannis Papanikolaou - Deian Sorescu, Ben Lederman (75' Zoran Arsenić), Władysław Koczerhin, Bartosz Nowak (75' Gustav Berggren), Sonny Kittel (58' Marcin Cebula), Srdjan Plavsić (58' Jean Carlos Silva) - Łukasz Zwoliński (58' Fabian Piasecki).

Warta Poznań: Adrian Lis - Filip Borowski (73' Dimitrios Stavropoulos), Jakub Bartkowski, Dawid Szymonowicz, Wiktor Pleśnierowicz, Jakub Kiełb - Kajetan Szmyt (46' Maciej Żurawski), Mateusz Kupczak, Miguel Luis (73' Niilo Maenpaa), Stefan Savić (86' Wiktor Kamiński) - Dario Vizinger (66' Adam Zrelak).