Raków - Wisła Kraków 2:0. Zwycięska inauguracja wiosny w Częstochowie ZDJĘCIA

Raków zasłużenie wygrał z Wisłą 2:0   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Raków zasłużenie wygrał z Wisłą 2:0 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Bartłomiej Romamek
W pierwszym meczu ligowym w 2022 roku w Częstochowie Raków wygrał z Wisłą Kraków 2:0. Pierwszego gola z rzutu karnego zdobył po przerwie Fran Tudor, a zwycięstwo gospodarzy przypieczętował w końcówce Mateusz Wdowiak. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków Częstochowa - Wisła Kraków.

Raków Częstochowa - Wisła Kraków 2:0. Zwycięska inauguracja wiosny

Trener Marek Papszun w podstawowym składzie na pierwszy mecz tej rundy nie wystawił żadnego nowego piłkarza. Szkoleniowiec Rakowa zapowiedział, że Deiana Sorescu, Bogdana Racovitana i Szymona Czyża będzie powoli wprowadzał do gry i cała trójka spotkanie z Wisłą zaczęła na ławce rezerwowych Dwaj ostatni weszli na boisko po przerwie.

Raków miał przewagę, ale nie grał na inaugurację wiosennych zmagań najlepiej. Brakowało składnych akcji po stronie częstochowian, a zagrożenie pod bramką krakowian gospodarze sprawiali głównie po stałych fragmentach gry i dośrodkowaniach w pole karne.

Kibice Rakowa głośno dopingowali piłkarzy na meczu z Wisłą Kraków.

Kibice na meczu Raków Częstochowa - Wisła Kraków. Tak fani w...

Z bliska głową strzelali Vladislavs Gutkovskis, Zoran Arsenić i Tomas Petrasek, ale piłka bądż padała łupem Macieja Biegańskiego, bądź mijała światło bramki. Bliski szczęścia był Ben Lederman, lecz Amerykanin mający także polski paszport strzelił za słabo z 10 m.

Wisła głównie się broniła, lecz mogła zejść na przerwę z prowadzeniem. Pod koniec I połowy świetną okazję miał Jan Kliment. Czech był sam na sam z bramkarzem, lecz jego strzał w ostatniej chwili końcami palców na róg wybił Vladan Kovacević.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW - WISŁA

W przerwie w szatni Rakowa musiało być gorąco, bo po zmianie stron zespół trenera Papszuna zaatakował z jeszcze większym animuszem i szybko objął prowadzenie. Maciej Sadlok sfaulował w polu karnym Gutkovskisa i sędzia Szymon Marciniak odgwizdał jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Fran Tudor. Niewidoczny dotąd w tym meczu Chorwat zdobył swojego drugiego ligowego gola w sezonie.

Częstochowianie poszli za ciosem i chwilę później groźnie z dystansu strzelał Gutkovskis. Potężne uderzenie Łotysza świetnie obronił jednak Biegański. Później po szybkiej kontrze świetną okazję miał Mateusz Wdowiak, który z 8 m strzelił nad poprzeczką.

Kolejnych dobrych sytuacji w polu karnym rywali nie wykorzystali Todur i Gutkovskis. W końcu jednak wygraną gospodarzy przypieczętował Wdowiak szczęśliwie wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

Wisła próbowała odrobić straty i atakowała w II połowie nieco śmielej. Kilka razy zakotłowało się pod bramką Rakowa, lecz Kovacević zdołał zachować czyste konto.

Raków Częstochowa - Wisła Kraków 2:0 (0:0)
1:0 Fran Tudor (55-karny), 2:0 Mateusz Wdowiak (74)

Sędziował Szymon Marciniak (Płock)

Żółte kartki Hanousek, Ring (Wisła)

Widzów 3.823

Raków Kovačević – Arsenić, Petrášek, Tudor (80. Poletanović) – Kun, Papanikolaou, Lederman (80. Czyz), Długosz (73. Racovitan) – Wdowiak, Sturgeon (80. Ivi López) – Gutkovskis (84. Musiolik).

Wisła Biegański – Hanousek (76. Ring), Sadlok, Colley, Szot – Fazlagić, Plewka – Młyński (65. Cissé), Škvarka (76. Ondrášek), Savić (65. Hugi) – Kliment.