MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ranking Perspektyw 2024 - najlepsze uczelnie w woj. śląskim. Na którym miejscu znalazły się w ogólnopolskim rankingu? Sprawdźcie

Barbara Romańczuk
Barbara Romańczuk
4. Śląski Uniwersytet Medyczny w KatowicachMiejsce w ogólnopolskim rankingu: 35
4. Śląski Uniwersytet Medyczny w KatowicachMiejsce w ogólnopolskim rankingu: 35 arc
Już jest! Najnowszy Ranking Perspektyw 2024, w którym wyłaniane są m.in. najlepsze uczelnie wyższe w Polsce. W najnowszym zestawieniu szkół wyższych Perspektywy 2024, znalazły się także uczelnie z województwa śląskiego. Które uczelnie z naszego regionu zostały wyróżnione i jakie zajęły miejsca w ogólnopolskim zestawieniu? Poznajcie 10 najlepszych szkół wyższych w naszym województwie.

Ranking Perspektyw 2024. Oto najlepsze uczelnie w woj. śląskim

Poznaliśmy najlepsze uczelnie w Polsce! Uniwersytet Warszawski zwyciężył w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024. Uniwersytet Jagielloński zajął 2. miejsce, Politechnika Warszawska 3. W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024, przygotowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, znalazły się również uczelnie z województwa śląskiego. Ten prestiżowy ranking, już po raz 25., ocenia polskie uczelnie w kilku kategoriach, biorąc pod uwagę różnorodne wskaźniki, takie jak prestiż, warunki kształcenia, umiędzynarodowienie czy innowacyjność. Na liście ponad 100 uczelni, znalazły się również szkoły wyższe z województwa śląskiego. Które uczelnie w naszym regionie są najlepsze i które miejsce zajęły w ogólnopolskim rankingu? Sprawdźcie!

TOP10 najlepszych uczelni w województwie śląskim!

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2024

Ranking Uczelni Akademickich Perspektywy 2024 jest kompleksową analizą polskich uczelni, która bierze pod uwagę wiele istotnych aspektów ich działalności. Przede wszystkim oceniana jest reputacja uczelni, zarówno w kontekście ogólnokrajowym, jak i międzynarodowym, na podstawie opinii kadry akademickiej, która jest badana za pomocą ankiety CAWI. Uczelnie są również oceniane pod względem ich międzynarodowego uznania, mierzonego na podstawie pozycji w globalnych rankingach takich jak ARWU, THE, QS czy USNews.

Kolejnym istotnym kryterium jest sukces absolwentów na rynku pracy, oceniany na podstawie średnich wynagrodzeń absolwentów oraz ich zatrudnienia, co daje obraz efektywności kształcenia i przygotowania do zawodowej ścieżki. Potencjał naukowy uczelni jest oceniany poprzez analizę liczby publikacji, ich cytowania oraz innych wskaźników naukowych, takich jak FWCI czy FWVI, które odzwierciedlają wpływ publikacji naukowych na światową naukę.

Dodatkowo, ranking uwzględnia innowacyjność uczelni, mierzoną liczbą uzyskanych patentów i praw ochronnych, oraz warunki kształcenia, oceniane przez dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry akademickiej oraz posiadane akredytacje i certyfikaty.

Aspekt międzynarodowy obejmuje liczność studentów zagranicznych oraz uczestnictwo w programach międzynarodowych, co wskazuje na stopień globalnej otwartości uczelni.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni