reklama

Ranking Perspektywy 2018 LICEA I TECHNIKA w woj. śląskim. Kolejność szkół jest zaskoczeniem. Są zmiany! RANKING + PUNKTACJA + ZASADY

Bartosz Wojsa
Bartosz Wojsa
Zaktualizowano 
Ranking LICEA I TECHNIKA 2018: Najlepsze licea i technikaPOZNAJ NAJLEPSZE LICEA I TECHNIKARANKING LICEÓW 2018 W WOJ. ŚLĄSKIMRANKING TECHNIKÓW 2018 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM arc.
RANKING PERSPEKTYW 2018 KOLEJNOŚĆ + PUNKTACJA + ZASADY Najlepsze licea i technika w woj. śląskim: Wiemy już, które szkoły średnie są najlepsze. Miesięcznik Perspektywy przygotował kolejny, dwudziesty ranking najlepszych liceów i techników 2018 w całej Polsce. Nie brakuje też oddzielnego podrankingu dla województwa śląskiego.

Ranking Perspektywy 2018

SPRAWDŹCIE KONIECZNIE NAJNOWSZE WYNIKI
RANKING LICEÓW I TECHNIKÓW 2019

Miesięcznik "Perspektywy" opublikował dzisiaj, 10 stycznia, ranking najlepszych liceów i techników 2018 roku. Wynika z niego, że XIII LO w Szczecinie jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu - najlepszym technikum w Polsce.

POZNAJ NAJLEPSZE LICEA I TECHNIKA
RANKING LICEÓW 2018 W WOJ. ŚLĄSKIM
RANKING TECHNIKÓW 2018 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2018 został przygotowany przez miesięcznik już po raz 20. Uhonorowano w nim także XIII LO w Szczecinie, które zdobyło tytuł Szkoły XX-lecia.

- Głównymi adresatami rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję: wybrać liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu - czytamy w informacji prasowej. - Informacji na ten temat dostarczy im pięć rankingów, w tym dwa główne: Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2018, Ogólnopolski Ranking Techników 2018 oraz trzy ogólnopolskie rankingi dodatkowe: Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2018, Ranking Maturalny Techników 2018 oraz Ranking Szkół Olimpijskich 2018.

RANKING LICEÓW 2018 Najlepsze liceum w woj. śląskim Perspekt...

RANKING TECHNIKÓW 2018 Najlepsze technikum w woj. śląskim wg...

W tym roku w rankingu wzięto pod uwagę dane 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Jak co roku, w rankingu przygotowano również podrankingi wojewódzkie, oddzielne dla liceów i techników, także dla województwa śląskiego.

Najlepsze szkoły w XX jubileuszowym Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018

Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2018

 1. XIII LO, Szczecin
 2. Liceum Akademickie UMK, Toruń
 3. XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
 4. V LO im. Augusta Witkowskiego, Kraków
 5. III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
 6. LO nr III im. Adama Mickiewicza, Wrocław
 7. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej, Wrocław
 8. II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego, Warszawa
 9. VIII LO im. Władysława IV, Warszawa
 10. LXVII LO im Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Warszawa

Ogólnopolski Ranking Techników 2018

 1. Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia, Nowy Sącz
 2. Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego, Bydgoszcz
 3. Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r., Lublin
 4. Technikum Łączności nr 14 w Krakowie w Zespole Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, Kraków
 5. Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, Kleszczów
 6. Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5, Krosno
 7. Publiczne Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. gen. Stefana Roweckiego “Grota”, Opole
 8. Technikum nr 1 w Zespole Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki, Zielona Góra
 9. Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1, Warszawa
 10. Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego, Poznań

Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2018

 1. XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa.
 2. LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Warszawa
 3. LO nr III im. Adama Mickiewicza, Wrocław

Ranking Maturalny Techników 2018

 1. Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ponadgimnazjanych, Kleszczów
 2. Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1, Warszawa
 3. Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego, Bydgoszcz

Ranking Szkół Olimpijskich 2018

 1. XIII LO, Szczecin
 2. Liceum Akademickie UMK, Toruń
 3. III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia

Ranking Liceów Warszawskich 2018

 1. XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica
 2. II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego
 3. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV

Ranking XX-lecia

 1. XIII LO, Szczecin
 2. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej, Wrocław
 3. V LO im. Augusta Witkowskiego, Kraków
 4. III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP, Gdynia
 5. XIV LO im. Stanisława Staszica, Warszawa
 6. Liceum Akademickie UMK, Toruń
 7. I LO im. Mikołaja Kopernika, Łódź
 8. LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Warszawa
 9. II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego, Warszawa
 10. VI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego, Radom

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Horoskop 2018 dla wszystkich znaków zodiaku wróżki z Katowic ZOBACZ

Rejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego NAZWISKA I ZDJĘCIA

Czy dostałbyś się do pracy w policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Studniówki 2018 Tak się bawią maturzyści ZOBACZCIE ZDJĘCIA + WIDEO

Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego tyDZień

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Ucz SIEM UCZ BO NAUKA TO ELYTY 30@% POlacKICH SSRaMACKICH OBOZUF KL ucz A KTO NIE POrusza SIE PO odPOwiedNICH KRENGAh LIBER JETT SSET TEN W UK.

y
yes

Na pytanie poselskie o przyczyny niewypłacenia wdowom oraz sierotom po zmarłych górnikach rekompensat z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla odpowiedział w środę, 10 stycznia, na początku bieżącego posiedzenia Sejmu RP przedstawiciel Ministerstwa Energii, sekretarz stanu Grzegorz Tobiszowski.

Posłowie Mieczysław Kasprzak i Jan Łopata z PSL chcieli dowiedzieć się, czy odmowa wypłaty rekompensat po 10 tys. zł wdowom i sierotom po górnikach, którzy zginęli w pracy w kopalniach, była zamiarem autorów ustawy, czy może przeoczono tę grupę w pośpiechu przy ekspresowym procedowaniu projektu w Sejmie i Senacie.
- Dlaczego akurat tych, którzy są w trudniejszej sytuacji, bo stracili w kopalni członka rodziny, pozbawiono świadczenia? - dopytywali posłowie.

- Nie było przeoczenia - odpowiedział wiceminister Grzegorz Tobiszowski, dziękując za poruszenie sprawy.
- Mam tylko prośbę, aby nie mówić, iż pozbawiliśmy kogokolwiek świadczeń. Było odwrotnie. To my przywróciliśmy częściowo świadczenie odebrane wcześniej nie przez nas - zastrzegł wiceminister.

Grzegorz Tobiszowski tłumaczył, że w zakresie zdefiniowania grupy uprawnionych do rekompensaty obowiązującą ustawę zbudowano w oparciu o pomysły z trzech projektów (w tym obywatelskiego, który złożono w 2016 r.).
- Mogliśmy uprawnić do rekompensaty tylko tych emerytów, którzy pobierając deputat, utracili go, aby nie mieć problemów z zaskarżeniem przyjętych rozwiązań przez inne branże, albo z narażeniem się na odpowiedzialność za udzielenie niedozwolonej pomocy publicznej - akcentował wiceminister energii.

Podkreślił, że w ślad za projektem społecznym podstawowy katalog uprawnionych postanowiono i tak rozszerzyć o wdowy i sieroty po emerytach i rencistach górniczych. Warunkiem było jednak, aby pobierali oni w przeszłości po przejściu na emeryturę lub rentę świadczenie, które następnie odebrano. Niestety nie spełniają go czynni pracownicy kopalń, którzy ulegli wypadkowi przy pracy, nawet jeśli był on tragiczny.

Grzegorz Tobiszowski przyznał, że w środowisku górniczym analizowany jest problem dotyczący innej grupy ok. 12 tys. osób. Mianowicie tych, którzy jeszcze jako pracownicy kopalń (podczas przenoszenia z KW i KHW do PGG) tracili deputat węglowy i krótko potem przeszli na emeryturę.

- Ze stroną społeczną w każdej ze spółek po pierwszym półroczu będziemy analizować, co można zrobić z tą grupą pracowników w sprawie wypłacenia im rekompensaty - przypomniał Tobiszowski, zaznaczając, że pieniądze na ten cel nie mogą już jednak pochodzić z budżetu państwa.

Posłowie interesowali się również, dlaczego wielu wnioskodawców, którzy nie otrzymali rekompensaty, wciąż czeka na odpowiedź ze spółek wypłacających świadczenie.
- Tam, gdzie nie ma odpowiedzi, w miażdżącej większości poproszono wnioskodawców o doniesienie brakujących dokumentów i czas rozstrzygnięcia przesunął się. Nastąpiły już wzmocnienia kadrowe w zespołach obsługujących wypłatę świadczeń, udostępniono infolinię, gdyż wielu wnioskodawców nie potrafi nawet określić, z czym mają problemy formalne i pomagamy im - wyjaśniał Tobiszowski.

Podkreślił, że do dzisiaj przelano na konta bankowe ok. 190 tys. rekompensat. Grzegorz Tobiszowski potwierdził, że kontrowersyjnych przypadków w różnych grupach, które uważają, że zasługują na rekompensatę, ale zostali pominięci w ustawie (jak właśnie wdowy po poszkodowanych w wypadkach przy pracy, pracownicy pozbawiani deputatu na krótko przed przejściem na emeryturę i in.) jest ok. 40 tys.

Tagi: deputaty grzegorz tobiszowski sejm Kategorie: Kilka słów na temat... Wokół faktów Typ:Kraj
REKLAMA

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3