Rekord Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 0:3. Doping ponad tysiąca kibiców pomógł Niebieskim. Odnieśli pierwsze zwycięstwo

Piłkarzy Ruchu Chorzów w meczu z Rekordem dopingowało w Bielsku-Białej tysiąc kibiców Lucyna Nenow / Polska Press
W zaległym meczu grupy trzeciej III ligi Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Rekord 3:0. Ze względu na najazd kibiców Niebieskich mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, na którym na co dzień gra Podbeskidzie, a nie na kameralnym obiekcie Rekordu w Cygańskim Lesie.

Na meczu w Bielsku-Białej było 1500 osób, a chorzowian wspierało 1125 fanów. Kibice Ruchu bojkotują mecze na Cichej, ale jeżdżą za swoją drużyną na wyjazdy. Ten środowy zgromadził najliczniejszą grupę przyjezdnych fanów nie tylko w tym sezonie, ale w ostatnich kilkunastu latach w III lidze.

Głośny doping sympatyków Niebieskich pomógł podopiecznym trenera Łukasza Berety. Ruch odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Dwie bramki w odstępie minuty zdobył Mariusz Idzik, który najpierw głową skierował piłkę do siatki, a chwilę później wykorzystał sytuację sama na sam z bramkarzem. Wygraną chorzowian tuż przed przerwą techniczną “podcinką” przypieczętował Mateusz Winciersz. Wcześniej w poprzeczkę bielskiej bramki trafił Tomasz Foszmańczyk.

Rekord, który doznał pierwszej porażki w tym sezonie, miał właściwie tylko jedną dobrą sytuację zaraz na początku spotkania. Po uderzeniu jednego z bielszczan Konrad Kasolik przewrotką wybił piłkę z linii bramkowej, a ta ocierając się jeszcze o poprzeczkę wyszła w pole. W II połowie gospodarze próbowali odrobić straty, ale piłkarze Ruchu nie pozwolili im na zdobycie choćby honorowej bramki, a fani Niebieskich świętowali po przerwie na trybunach.

- Bardzo dziękujemy kibicom, że przyjechali w takiej liczbie i tak głośno nas dopingowali. To na pewno był duży plus. Analizowałem to sobie – kiedy byli na Skrze wygraliśmy, później bez ich obecności te wyniki nie były już dobre, a dzisiaj znowu odnieśliśmy zwycięstwo. Myślę, że jest to nasz dwunasty zawodnik, który dodaje nam dużo energii i wiary na boisku - powiedział Łukasz Bereta, trener Ruchu.

Sympatycy Ruchu w czwartek organizują w Chorzowie manifestację w sprawie budowy nowego stadionu. Kibice zbiorą się o godz. 16 na skrzyżowaniu ulic Wolności i Chrobrego, skąd wspólnie pomaszerują na Rynek. Pod Urzędem Miasta będą protestować przeciwko niedotrzymaniu przez prezydenta Andrzeja Kotalę publicznie składanych obietnic w sprawie powstania nowego obiektu na Cichej.

III liga, grupa trzecia - zaległy mecz 2. kolejki

Rekord Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 0:3 (0:3)

Bramki 0:1 Mariusz Idzik (32), 0:2 Mariusz Idzik (33), 0:3 Mateusz Winciersz (45)