MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remont kolejnego odcinka torowiska tramwajowego w Zabrzu. Gdzie i za ile? Sprawdzamy!

Aleksandra Wielgosz
Aleksandra Wielgosz
Wraz z końcem czerwca ma się zakończyć remont kolejnego odcinka torowiska tramwajowego w Zabrzu.
Wraz z końcem czerwca ma się zakończyć remont kolejnego odcinka torowiska tramwajowego w Zabrzu. UM Zabrze
Jak zapowiada Urząd Miejski w Zabrzu, do końca czerwca powinien zakończyć się remont kolejnego odcinka torowiska tramwajowego w ciągu ul. Wolności. Roboty obejmą ok. 650 m toru pojedynczego. od ul. Galla do salonu Renault. Wartość inwestycji to 100 tys. zł netto.

Remont torowiska tramwajowego w Zabrzu

Do postępowania konkursowego dot. remontu tego odcinka torowiska stanęły cztery firmy. Ostatecznie Tramwaje Śląskie S.A. wybrały ofertę złożoną przez Tomasza Warchala i jego firmę Max-bud1. Od momentu otrzymania wykonawca będzie miał 24 godziny na rozpoczęcie prac, które mają zakończyć się z końcem czerwca tego roku.

– Roboty realizowane będą pod ruchem po jednym torze po zabudowaniu rozjazdów technologicznych – wyjaśnia rzecznik prasowy Spółki, Andrzej Zowada.

Dzięki temu na czas prowadzenia prac nie będzie konieczności zawieszania kursowania linii, ani zmiany rozkładów jazdy - a to w kontekście planowanego remontu jest najważniejsze dla mieszkańców.

Remonty torowisk tramwajowych na terenie Zabrza

W ostatnich latach wyremontowano większość infrastruktury tramwajowej w Zabrzu - od Makoszów do Mikulczyc i od Rudy Śląskiej do Gliwic. Stało się tak za sprawą kilkunastu projektów, które były realizowane w mieście.

W ramach perspektywy UE 2014 – 2020 na terenie Zabrza dobiegają końca ostatnie prace wykończeniowe w ramach realizacji zadania pod nazwą "Zintegrowany Projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego". W ramach zadań spółka dotychczas poniosła nakłady inwestycyjne w wysokości 103 733 654 zł w tym dofinansowanie z UE wyniosło 30 159 468 zł.

Wcześniej dzięki środkom unijnym w ramach perspektywy 2007 – 2013 realizowane było zadanie "Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą" (perspektywa EU 2007-2013). Łącznie na realizację tych zadań spółka poniosła nakłady inwestycyjne w wysokość 42 297 491 zł, w tym dofinansowanie UE wyniosło 33 184 831 zł.

Ponadto, w latach 2015 – 2022, na terenie Zabrza zrealizowano zadania związane z przebudową infrastruktury tramwajowej. Łączna wartość poniesionych nakładów wyniosła 13 755 925 zł.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera