MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remonty dróg w Dąbrowie Górniczej. Od 19 kwietnia inaczej pojadą autobusy, a po majówce kolejne zmiany dla kierowców

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
W Dąbrowie Górniczej trwa remont ul. Młodych Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W Dąbrowie Górniczej trwa remont ul. Młodych Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UM DG
W Dąbrowie Górniczej trwają remonty kolejnych dróg, co wiąże się ze zmianami dla kierowców i pasażerów. Takie właśnie zaplanowane zostały na piątek i sobotę (19 i 20 kwietnia) na ulicy Młodych. Wkrótce inaczej pojedziemy także ulicą Tysiąclecia, która również jest remontowana. Tam drogowcy przeniosą się po dłuższym weekendzie majowym w nowe miejsce, by kontynuować tę inwestycję.

Spis treści

Remonty dróg w Dąbrowie Górniczej: ul. Młodych w remoncie, inaczej pojadą autobusy

Jak poinformowało miasto, z powodu przebudowy ulicy Młodych w Dąbrowie Górniczej autobusy linii 644 i 645 od piątku 19 kwietnia kursować będą objazdem z pominięciem przystanków Gołonóg Młodych i Gołonóg Podlesie. Obsłużą natomiast przystanek Gołonóg Osiedle Kasprzaka, a potem wrócą na stałą trasę. Dla pozostałych pojazdów ulica Młodych będzie cały czas przejezdna.
Prace na ul. Młodych rozpoczęły się dwa tygodnie temu od przebudowy wlotu skrzyżowania i geometrii jezdni po stronie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Radość”.

- Na piątek i sobotę 19 i 20 kwietnia wykonawca planuje frezowanie nawierzchni na całej długości ulicy – mówi Zbigniew Kubik, naczelnik Wydziału Inwestycji Drogowych w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

Prace mają być wykonywane połówkowo, więc droga ma być przejezdna. W dalszej kolejności prace na ul. Młodych będą polegały na stabilizacji podłoża w rejonie wjazdów na osiedla oraz ułożeniu nowych warstw nawierzchni na całej długości ulicy.

Natomiast na poniedziałek i wtorek (22-23 kwietnia) drogowcy zaplanowali układanie nowej nawierzchni. W tym czasie – w zależności od postępu prac – wjazd w osiedle będzie możliwy albo od strony ulicy Kasprzaka, albo od ulicy Podlesie.

Po zakończeniu prac wzdłuż ulicy po stronie ROD „Radość” – przed przystankiem autobusowym i za wjazdem na osiedle – wyznaczone zostaną równoległe miejsce postojowe. Wystarczy na nie miejsca, bo droga ma szerokość aż 10 metrów.

Remonty dróg w Dąbrowie Górniczej: gotowa Morcinka i Imielińskiego

Od 12 marca trwały prace remontowe na ulicy Morcinka, gdzie zerwana została wierzchnia warstwa asfaltu, a potem położone dwie, całkiem nowe warstwy. Wyregulowane zostały tutaj także wpusty deszczowe. Drogowcy wyremontowali północną jezdnię ulicy Morcinka w kierunku alei Zagłębia Dąbrowskiego.

Jak poinformowali nas dąbrowianie, dzięki staraniom wspólnot mieszkaniowych oraz mieszkańców również ulica Imielińskiego uzyskała nową nawierzchnię. Jej układanie trwało dwa dni. Prace na zlecenie miasta wykonała firma Drogopol. Wykona została także regulacja wpustów deszczowych.

Remonty w Dąbrowie Górniczej: ul. Tysiąclecia z nową nawierzchnią, po majówce zmiany

Wydział Inwestycji Drogowych dąbrowskiego Urzędu Miejskiego zaplanował także całkowitą wymianę nawierzchni na ulicy Tysiąclecia (odcinek między skrzyżowaniami z al. Piłsudskiego i ul. 11 Listopada). Tutaj prace zmierzają do końca. Z powodu zamknięcia ulicy dla ruchu z obsługi wyłączony został przystanek autobusowy Gołonóg Tysiąclecia, a linia linia 645 od 13 marca kursuje objazdem przez ulice Kasprzaka i Kosmonautów.

Okazało się, że drogowcy wyremontują dłuższy niż to było zakładane wcześniej fragment tej ulicy. Po zakończeniu prac na odcinku między aleją Piłsudskiego a ulicą 11 Listopada, drogowcy wyremontują także fragment od ronda przy ulicy 11 Listopada do wjazdu w osiedle przy ulicy Kasprzaka. Na tą część ul. Tysiąclecia (w kierunku WORD-u) drogowcy przeniosą się po długim weekendzie majowym, co będzie wiązało się z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu dla kierowców.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera