Różaniec do Granic LISTA KOŚCIOŁÓW Tysiące ludzi z różańcami. Także na Śląsku ZDJĘCIA + WIDEO

  • Dziennik Zachodni

JAK, JM

Różaniec do granic. Tysiące ludzi odmawia w sobotę różaniec. Kapryśna pogoda nie przeszkadza. - Wszystko ma swoje granice. Państwa mają granice. Wolność nawet ma swoje granice. Tylko miłość nie ma granic. I o miłość zawsze się modlę na moim ukochanym drewnianym różańcu (...) Mam ich sporo - mówi aktor Cezary Pazura na filmiku promującym projekt Różaniec do Granic. Pazura, jak kilku innych popularnych aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy i innych osobistości świata mediów i kultury, został ambasadorem tego wydarzenia.

Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej, które przypada 7 października, i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich na całej długości granicy kraju odbyć się modlitwa „o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata".

TAJEMNICE RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO. NOWENNA POMPEJAŃSKA

 Renata Hryniewicz

Różaniec do granic. W Słubicach modliło się 1500 wiernych

- Modlitwa o pokój. To jest główny cel całego tego przedsięwzięcia, które zostało przygotowane nie przez księży, ale przez ludzi świeckich - mówił Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, abp Stanisław Gądecki, pytany o cel zaplanowanego na dzisiaj wydarzenia „Różaniec do granic”.

ZOBACZ KONIECZNIE
DROGA RÓŻAŃCOWA POWSTAŁA NA SZLAKU W BESKIDACH

 Tomasz Mateusiak

"Różaniec do Granic". Górale modlili się też na Kasprowym Wi...

- To na pewno spotkanie - powiedzmy po Światowych Dniach Młodzieży - drugie pod względem wielkości, a na dodatek także w Europie największe spotkanie modlitewne - dodał arcybiskup.

 Tomasz Mateusiak

Tysiące ludzi odmawiało różaniec na granicy Polski w górach [GALERIA]

- Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie - podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem „Różańca Do Granic”.

- Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego chcemy za wstawiennictwem Maryi prosić Go o pomoc - mówi Maciej Bodasiński.

ZOBACZ KONIECZNIE
JAK SIĘ MODLIĆ RÓŻANIEC. CO JEST NAJWAŻNIEJSZE - MÓWI KSIĄDZ MIROSŁAW TOSZA

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W Polsce są 22 diecezje graniczne, już w 18 z nich, są wyznaczani koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się msza święta i nabożeństwo maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach.

W województwie śląskim również zostały wyznaczone takie miejsca. Na samej Żywiecczyźnie wyznaczonych zostało 10 kościołów stacyjnych, w tym m.in. kościoły pw. Stygmatów Świętego Franciszka z Asyżu w Koszarawie, Świętej Jadwigi Królowej w Przyborwie, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Krzyżowej, Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów w Korbielowie, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sopotni Wielkiej. Ale modlić się będzie można także w innych miejscowościach, w tym m.in. w Zebrzydowicach (kościół Świętego Józefata Kuncewicza), Turzy Śląskiej (Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej), Pietraszynie (kościół św. Barbary), ale także w kaplicy w Porcie Lotniczym w Katowicach Pyrzowicach.

- Tego dnia potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. – Chcemy prosić o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia w swoich diecezjach i parafiach, organizowanie grup na konkretne punkty modlitwy, wszystkich, których serce poruszy się na wieść o tej inicjatywie - dodaje Maciej Bodasiński.

Z okazji całego projektu zostały przygotowane spoty radiowo-telewizyjne. Wystąpili w nich Cezary Pazura, Dominika Figurska, Ewa Ziętek, Jerzy Zelnik, Dariusz Kowalski i Marcin Mroczek, Przemysław Babiarz, Katarzyna Olubińska, Krzysztof Ziemiec, Antek Smykiewicz, Wojciech Modest Amaro i o. Benedykt Pączka, którzy stali się ambasadorami projektu Różaniec do Granic.

Stadion Śląski gotowy! Zobacz zdjęcia wykonane w technice 360 stopni

Wielki test wiary: Czy jesteś dobrym katolikiem? SPRAWDŹ TUTAJ

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK

Program tyDZień: Przegląd wydarzeń woj. śląskiego

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

09.10.2017, 14:23

...i zapewne jesteś tym, który się modli w swojej izdebce

08.10.2017, 21:05

Bo dla niego to żadna różnica czy ludźmi steruje jawnie czy za pomocą religii, które stworzył. Teatrzyk związany z wypędzaniem pozornie uwiarygadnia religię. Pozornie. Bo tak naprawdę działa to tak samo jak "zmowa cenowa". Niby jeden traci, a drugi zyskuje. Niby. BO TO TYLKO TAK WYGLĄDA DLA WIDOWNI. Dajecie się zwieść temu co, widzicie, a nie potraficie zaufać Bogu i Jego Słowu, które mówi coś innego.

08.10.2017, 20:42

To dlaczego diabeł panicznie boi się różańca? Dlaczego wrzeszczy przy egzorcyzmach gdy księża odmawiają różaniec ? Przy modlitwie różańcowej przychodzi Maryja i dlatego diabel tej modlitwy tak się boi . Gadajcie co chcecie o różańcu ale pochodzi on od Boga czy tego chcecie czy nie

08.10.2017, 18:16

Nie wiem jak w Twoim mieście, ale w moim każdy pies musi mieć medalik. A z tego co wiem wyżej wymienieni przez Ciebie tegoż nie mają w zwyczaju nosić.

08.10.2017, 18:13

Od III, a na pewno już od IV wieku n.e. katolicyzm to w 100% cesarstwo rzymskie. Czyli społeczność wywodząca się z poganizmu. Dowody - przejęte mnogie święta (chociażby data 25 grudnia, Saturnalia) i zwyczaje, które są dla religii opartej na Pismach po prostu obrzydliwością.

08.10.2017, 18:09

To nie negatywne wpisy. To prawda. We wpisach niżej masz przedstawione dwie grupy dowodów na to, że ta akcja po pierwsze: nie jest związana z Bogiem (cytaty biblijne), po drugie: jest naśladownictwem islamu (pochodzenie różańca - dowody historyczne). Żaden, podkreślam, żaden ze zwolenników tej akcji nie przedstawił ani Bożego - biblijnego - uzasadnienia różańca ani tej akcji, oraz dowodów z historii na to, że różaniec pochodzi z innej kultury niż z ISLAMU. Tak, katolicy, samiście wpadli w dół, który kopaliście. Potraficie tylko przekrzykiwać innych i Ty tego dowodem.

08.10.2017, 14:18

i co zobaczą kozy czy pastuchów

08.10.2017, 13:43

komedia pt.krucjata rozancowa.

08.10.2017, 13:11

Judeochrześcijaństwo nie dziękuje niech wraca na pustynie do israela

08.10.2017, 12:50

Szkukajcie na fB;

K
z

N
s
z
z

S
o
l
i
d
a
r
n
o
s
c

O
r
g
a
n
i
s
t
o
w 11

08.10.2017, 12:32

Wspaniała akcja którą trzeba za rok powtórzyć.Diabeł się wścieka co widać choćby po negatywnych wpisach.Bóg zwycięży !!!

08.10.2017, 11:49

Wywodząca się - owszem, ale nie mająca z sobą dziś NIC wspólnego.
Niy zwalejcie katole i połkatole wszyskich brudow na Israel. To jes gupie i niysprawiedliwe

08.10.2017, 10:38

Katolicy zdegenerowana społeczność wywodząca się z judaizmu.

08.10.2017, 10:38

Katolicy zdegenerowana społeczność wywodząca się z judaizmu.

08.10.2017, 10:15

Mi nie przeszkadza modlitwa tylko zachowanie codzienne chrześcijan niegodne chrześcijaństwa. Po modlitwie, po mszy o wszystkim zapominają.
Wystarczy popatrzeć na polityków z PiS-u z jakim zacietrzewieniem ludzi zwalczają.

08.10.2017, 10:06

...Maryję w roli odkupicielki

08.10.2017, 10:05

Jak nowotwór z izraela sie rozprzestrzenił tem fanatyzm religijny przez żydów zarażając później bliski wsch . Europę obie Ameryki Afrykę Australię i tylko Azjia się opiera temu

08.10.2017, 09:44

Oni sa najgorsi , widać co wyprawiają w Palestynie :::(((((

08.10.2017, 09:42

Dokładnie , izrael siedlisko zła a watykan to jego narzędzie zbrojne

08.10.2017, 09:42

Dokładnie , izrael siedlisko zła a watykan to jego narzędzie zbrojne

08.10.2017, 09:32

fanatyzm , zabobon, sredniowiecze, napelnianie kasy klerowi ,pozatym obluda

08.10.2017, 09:16

wyprawy krzyżowe.

08.10.2017, 09:05

Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

08.10.2017, 09:00

JAK MOŻNA WIERZYĆ W BAJKI ŻYDOWSKIE W TO CALE JUDEOCHRZESCIJAŃSTWO KTORE MA TYLE SPRZECZNOŚCI WZAJEMNIE SIĘ WYKLUCZAJĄ TE OPOWIEŚCI PUSTYNNE , SAME DOGMATY ZERO DOWODÓW TESTAMENTY STARE NOWE A JAK JA MAM TESTAMENT BABCI TO TEZ MOGĘ BYĆ WASZYM PANEM ??? MIELIŚCIE SWOJE RODZINNE RODZIME WIERZENIA W PRZYRODĘ NATURE I TO BY BYŁO CAŁKIEM OKI SZACUNEK DO MATKI ZIEMI ALE WOLELIŚCIE WBIĆ SOBIE DO GŁOWY I PODDAĆ UMYSŁY NIEMIECKIM OPRAWCOM KTÓRZY WAS SIŁĄ NIBY NA COŚ NAWRACALI -IZRAEL PUSTYNIE WATYKAN KOZY PASTUCHÓW ITP............ MASAKRA JAKAŚ

08.10.2017, 08:52

MYLISZ SIĘ GORSI SA TYLKO ŻYDZI !!!! POTEM CHRZEŚCIJAŃSTWO ISLAM I RESZTA UJ WI CZEGO NA ŚWIECIE

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3