Różaniec do Granic LISTA KOŚCIOŁÓW Tysiące ludzi z...

  Różaniec do Granic LISTA KOŚCIOŁÓW Tysiące ludzi z różańcami. Także na Śląsku ZDJĘCIA + WIDEO

  JAK, JM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Różaniec do granic. Tysiące ludzi odmawia w sobotę różaniec. Kapryśna pogoda nie przeszkadza. - Wszystko ma swoje granice. Państwa mają granice. Wolność nawet ma swoje granice. Tylko miłość nie ma granic. I o miłość zawsze się modlę na moim ukochanym drewnianym różańcu (...) Mam ich sporo - mówi aktor Cezary Pazura na filmiku promującym projekt Różaniec do Granic. Pazura, jak kilku innych popularnych aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy i innych osobistości świata mediów i kultury, został ambasadorem tego wydarzenia.
  Cezary Pazura, jak kilku innych popularnych aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy i innych osobistości świata mediów i kultury, został ambasadorem akcji
  1/8
  przejdź do galerii

  Cezary Pazura, jak kilku innych popularnych aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy i innych osobistości świata mediów i kultury, został ambasadorem akcji Różaniec do Granic. W sobotę tysiące ludzi odmawia różaniec nie zważając na kiepską pogodę. Różaniec odmawiają na plaży w Ustce, ale także i w Tatrach. Również na Górnym Śląsku trwa akcja Różaniec do Granic. ©Mat. prasowe

  Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej, które przypada 7 października, i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich na całej długości granicy kraju odbyć się modlitwa „o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata".


  TAJEMNICE RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO. NOWENNA POMPEJAŃSKA  - Modlitwa o pokój. To jest główny cel całego tego przedsięwzięcia, które zostało przygotowane nie przez księży, ale przez ludzi świeckich - mówił Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, abp Stanisław Gądecki, pytany o cel zaplanowanego na dzisiaj wydarzenia „Różaniec do granic”.

  ZOBACZ KONIECZNIE
  DROGA RÓŻAŃCOWA POWSTAŁA NA SZLAKU W BESKIDACH
  - To na pewno spotkanie - powiedzmy po Światowych Dniach Młodzieży - drugie pod względem wielkości, a na dodatek także w Europie największe spotkanie modlitewne - dodał arcybiskup.  - Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie - podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem „Różańca Do Granic”.

  - Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego chcemy za wstawiennictwem Maryi prosić Go o pomoc - mówi Maciej Bodasiński.


  ZOBACZ KONIECZNIE
  JAK SIĘ MODLIĆ RÓŻANIEC. CO JEST NAJWAŻNIEJSZE - MÓWI KSIĄDZ MIROSŁAW TOSZA


  W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W Polsce są 22 diecezje graniczne, już w 18 z nich, są wyznaczani koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się msza święta i nabożeństwo maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach.
  Zobacz galerię
  W województwie śląskim również zostały wyznaczone takie miejsca. Na samej Żywiecczyźnie wyznaczonych zostało 10 kościołów stacyjnych, w tym m.in. kościoły pw. Stygmatów Świętego Franciszka z Asyżu w Koszarawie, Świętej Jadwigi Królowej w Przyborwie, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Krzyżowej, Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów w Korbielowie, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sopotni Wielkiej. Ale modlić się będzie można także w innych miejscowościach, w tym m.in. w Zebrzydowicach (kościół Świętego Józefata Kuncewicza), Turzy Śląskiej (Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej), Pietraszynie (kościół św. Barbary), ale także w kaplicy w Porcie Lotniczym w Katowicach Pyrzowicach.

  - Tego dnia potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. – Chcemy prosić o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia w swoich diecezjach i parafiach, organizowanie grup na konkretne punkty modlitwy, wszystkich, których serce poruszy się na wieść o tej inicjatywie - dodaje Maciej Bodasiński.

  Z okazji całego projektu zostały przygotowane spoty radiowo-telewizyjne. Wystąpili w nich Cezary Pazura, Dominika Figurska, Ewa Ziętek, Jerzy Zelnik, Dariusz Kowalski i Marcin Mroczek, Przemysław Babiarz, Katarzyna Olubińska, Krzysztof Ziemiec, Antek Smykiewicz, Wojciech Modest Amaro i o. Benedykt Pączka, którzy stali się ambasadorami projektu Różaniec do Granic.

  Stadion Śląski gotowy! Zobacz zdjęcia wykonane w technice 360 stopni  Wielki test wiary: Czy jesteś dobrym katolikiem? SPRAWDŹ TUTAJ  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK


  Program tyDZień: Przegląd wydarzeń woj. śląskiego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo