16 stycznia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chorzowie częściowo zamknął stadion Ruchu. Powodem jest bardzo zły stan masztu oświetleniowy numer 2, czyli tego obok Sektora Rodzinnego. „Świeczka” jest skorodowana i pęknięta u podstawy. Pierwsze prace przy maszcie miały rozpocząć się w minioną sobotę, ale Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu (zarządca obiektu) poinformował o ich przełożeniu ze względu na warunki pogodowe. Prace mają się odbywać na podnośniku na wysokości około 50 metrów.
Gliwice czy Stadion Śląski?
Przedstawiciele Ruchu Chorzów byli w ubiegłym tygodniu w Gliwicach i wstępnie porozumieli się w kwestii wynajmu Stadionu Miejskiego, na którym na co dzień w PKO Ekstraklasie gra Piast. Jest nawet zgoda gospodarzy obiektu na mecze Niebieskich w całej rundzie wiosennej, a przynajmniej do momentu, kiedy można byłoby wrócić na Cichą.

W poniedziałek 23 stycznia doszło natomiast do spotkania na Stadionie Śląskim. Miasto Chorzów wydało komunikat:
"Miasto wspólnie z przedstawicielami Ruchu starają się zabezpieczyć stadion rezerwowy dla Niebieskich, na wypadek, gdyby nie udało się zakończyć prac przy Cichej, przed startem rundy wiosennej. Brany pod uwagę jest m.in. Stadion Śląski.
Prezydent Andrzej Kotala i Prezes Seweryn Siemianowski spotkali się z dziś z Prezesem Janem Widerą, by porozmawiać o możliwości rozgrywania meczów Ruchu na Stadionie Śląskim. O tym, gdzie nasi piłkarze zagrają swoje najbliższe domowe spotkania, poinformujemy wkrótce" - czytamy na Facebooku UM Chorzów.
"Kocioł Czarownic" dla Niebieskich na 1,5-miesiąca
- Ruch zaczyna rundę 11 lutego i kończy 15 czerwca, podczas gdy do końca marca będzie trwać u nas modernizacja oświetlenia, która ze względu na warunki atmosferyczne może się przedłużyć o 1-2 tygodnie - mówi Jan Widera, cytowany przez katowicki Sport. - Już na początku czerwca zaplanowany mamy Memoriał Kusocińskiego, a po 20 czerwca - Igrzyska Europejskie. W związku z tym podałem, że Ruch mógłby u nas grać przez 1,5-miesiąca - od połowy kwietnia do końca maja.

Niezależnie od obiektu, z którym Ruch podpisze porozumienie na wynajem, zgodę na przeprowadzkę musi jeszcze wydać Komisja Licencyjna PZPN.
Nie przeocz
Musisz to wiedzieć
Bądź na bieżąco i obserwuj
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Tak wygląda teraz Katherine Kelly Lang, czyli Brooke z serialu "Moda na sukces"
- Tak w młodości wyglądała Magda Gessler. Była prawdziwą pięknością [zdjęcia]
- Duda we francuskiej telewizji: "We Francji wojna jest sprawą dość abstrakcyjną"
- Mężczyzna zatrzymany przed domem Rihanny. Nie uwierzysz, co chciał zrobić!
Polecane oferty
kup teraz

Sony Xperia 1 IV 12/256GB Czarny
smartfon xperia 1 iv dysponuje najlepszymi rozwiąz…
kup teraz

Apple iPhone 14 Plus 256GB Żółty
Okres gwarancji: 12 miesięcyWyposażenie: iPhone z …
kup teraz

Doogee S98 8/256GB Czarny
Smartfony Doogee. Flagowy model Doogee S98 został …
kup teraz

Redmi 10C 4/128GB Zielony
Redmi 10C Szybkość i niezwykła wydajność dzięki Sn…
Magazyn GOL24 - Jacek Paszulewicz o Santosie - skrót