Ruch Chorzów - Piast Gliwice: Niebiescy znów nie dali rady gliwiczanom ZDJĘCIA MECZU I KIBICÓW

Spotkanie Niebieskich z gliwiczanami oglądało na Cichej kilkuset widzów  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Spotkanie Niebieskich z gliwiczanami oglądało na Cichej kilkuset widzów Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W rozegranym 8 września meczu kontrolnym Ruch Chorzów przegrał z Piastem Gliwice 0:3. Obydwa zespoły po raz trzeci tego lata zmierzyły się w sparingu na Cichej i po raz trzeci górą z tej konfrontacji wyszli gliwiczanie. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Ruch - Piast.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice: Niebiescy znów nie dali rady gliwiczanom

Piłkarze Ruchu i Piasta przerwę w rozgrywkach PKO Ekstraklasy wykorzystali na rozegranie sparingu, który odbył się 8 września w Chorzowie. W piątkowe południe na Cichej na zjawiło się kilkuset fanów Niebieskich, by na swoim stadionie zobaczyć w akcji podopiecznych trenera Jarosława Skrobacza. Kibice zostali wpuszczeni na trybunę główną zabytkowego obiektu.

Ruch i Piast rozegrały już trzeci sparing tego lata i po raz trzeci górą z tego starcia wyszli gliwiczanie. Była to najwyższa wygrana drużyny Aleksandara Vukovicia nad gospodarzami, bo wszystkie trzy pojedynki odbyły się w Chorzowie.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU RUCH - PIAST

z

W drużynie gliwiczan z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy Piasta. Prowadzenie dla gości już w 6 minucie zdobył pozyskany w tym miesiącu z Lechii Gdańsk Miłosz Szczepański, który wykorzystał dośrodkowanie Toma Hateleya i z bliska pokonał Jakuba Bieleckiego.

Trzecią bramkę strzelił natomiast były gracz Pogoni Szczecin Tomasz Podstawski. Portugalski piłkarz z polskimi korzeniami jest w tej chwili wolnym graczem. Od kilku dni Piast testuje tego zawodnika lada dzień powinien podpisać z nim kontrakt. Podstawski po przerwie wykorzystał fatalny błąd piłkarzy Ruchu przy wyprowadzanie piłki z własnego pola karnego.

Trzecie trafienie było dziełem Hateleya. Anglik pewnie wykorzystał rzuty karny podyktowany przez przerwą za faul na Damianie Kądziorze.

Niebiescy najbliżej honorowego gola byli na kwadrans przed końcem spotkania, gdy z ostrego kąta tylko w boczną siatkę strzelił Tomasz Swędrowski. W samej koncówce z dystansu próbował jeszcze uderzać Kacper Skwierczyński, ale Ruch znów nie zdołał pokonać bramkarza gliwiczan.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:3 (0:2)

Bramki 0-:1 Miłosz Szczepański (6), 0:2 Tom Hateley (40-karny), 0:3 Tomasz Podstawski (57)

Żółte kartki Sedlák, Baranowski (Ruch) - Huk (Piast)