Ruch Chorzów - Pniówek Pawłowice 2:0 ZDJĘCIA Niebiescy nie zwalniają tempa

Ruch Chorzów pokonał Pniówka Pawłowice   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ruch Chorzów pokonał Pniówka Pawłowice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W zaległym meczu III ligi Ruch Chorzów pokonał Pniówka Pawłowice 2:0. Gole na Cichej strzelił dla Niebieskich Tomasz Foszmańczyk i Kacper Kawula. Chorzowianie wygrali dziewiąty ligowy mecz z rzędu, a goście kończyli to spotkanie w dziesiątkę. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Pniówek Pawłowice.

Ruch Chorzów - Pniówek Pawłowice 1:0. Niebiescy nie zwalniają tempa

W zaległym meczu na Cichej zmierzyły się zespoły, które ostatnio odnosiły same zwycięstwa. Ruch wygrał osiem ostatnich spotkań, a Pniówek pięć. To wróżyło spore emocje i pojedynek w Chorzowie, który rozpoczął się od uczczenia minutą ciszy pamięci zmarłego wczoraj historyka futbolu i dziennikarza Andrzeja Gowarzewskiego, rzeczywiście był bardzo ciekawy.

Niebiescy objęli prowadzenie już s 12 minucie po akcji dwóch doświadczonych piłkarzy. Łukasz Janoszka wypuścił w bój Tomasza Foszmańczyka, a kapitan Ruchu wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Fosa po strzelonym golu podbiegł do ławki i wziął z niej koszulkę z nr 19 pokazując, że dedykuje tę bramkę kontuzjowanemu Jakubowi Nowakowi. Gracze gospodarzy na boisko w koszulkach z napisem "Kuba trzymaj się".

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RUCH CHORZÓW - PNIÓWEK PAWŁOWICE

W ekipie Ruchu aktywny był Mariusz idzik, ale najlepszemu snajperowi chorzowian zawsze czegoś brakowało, by skorzystać z podań kolegów. Piłkarze z Pawłowic odpowiedzieli groźnymi strzałami Wojciecha Caniboła i Dawida Hanzela, z którymi poradzili sobie Jakub Bielecki do spółki z Bartłomiejem Kulejewskim.

Po zmianie stron Pniówek starał się odrobić straty i miał ku temu kilka okazji. W 64 minucie goście stracili jednak Michała Płowuchę. Obrońca z Pawłowic zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Niebiescy szybko wykorzystali liczebną przewagę i zdobyli drugą bramkę. Po dośrodkowaniu Daniela Paszka piłkę z metra do siatki skierował Kawula. Goście w końcówce mogli strzelić honorowego gola, ale dobrze bronił Bielecki.

Ruch Chorzów - Pniówek Pawłowice 2:0 (1:0)
Tomasz Foszmańczyk (12). Kacper Kawula (66)