Ruch Chorzów - Rekord Bielsko-Biała 3:2 ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Niebiescy z jedenastą wygraną z rzędu!

05.05.2021 r. Ruch Chorzów - Rekord Bielsko-Biała 3:2.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W środę 5.05.2021 r. w meczu 29. kolejki grupy trzeciej III ligi Ruch Chorzów wygrał z Rekordem Bielsko-Biała 3:2 (2:0). Emocje były do samego końca, ale Niebiescy zainkasowali kolejne trzy punkty i są coraz bliżej awansu. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania przy Cichej Ruch - Rekord.

W składzie Ruchy brakowało kartkowiczów - Tomasza Foszmańczyka i Michała Biskupa. Nie było też Mariusza Idzika (uraz). W wyjściowym składzie znalazło się dwóch wychowanków Rekordu - Bartosz Guzdek i Piotr Wyroba. Guzdek debiutował w podstawowej "11" Niebieskich.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch Chorzów – Rekord Bielsko-Biała

Niebiescy do przerwy prowadzili 2:0

Ruch objął prowadzenie już w 8. minucie. Strzelał Piotr Kwaśniewski, piłka odbiła się od obrońcy i trafiła do Tomasza Neugebauera, który z kilku metrów skierował ją do siatki, zaliczając debiutanckie trafienie w barwach Niebieskich.

W 16. minucie było 2:0. Łukasz Janoszka dośrodkował z rzutu wolnego, Michał Mokrzycki zgrał głową do Konrada Kasolika, a ten z bliska wepchnął piłkę do bramki.

W końcówce zrobiły się emocje!

Rekord w 65. minucie po kontrze był bliski bramki kontaktowej. Jakub Bielecki obronił strzał nogą ratując Niebieskich. Uderzał Szymon Szymański. Dwie minuty później groźnie strzelił Łukasz Janoszka, a Jakub Szumera nie dał się zaskoczyć.

W 73. minucie Neugebauer nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Od 80. minuty było 2:1, kiedy Szczepan Mucha płaskim strzałem w długi róg bramki zakończył składną akcję Rekordu.

Bielszczanie zaatakowali i nadziali się na kontrę. Janoszka podał do Daniela Paszka, który wyłożył piłkę Jakubowi Siwkowi. Rezerwowy gospodarzy pokonał bramkarza i strzelił debiutancką bramkę w Ruchu.

W 88. minucie Jakub Rudek zmarnował świetną okazję, która szybko się zemściła. Marek Sobik mierzonym strzałem pokonał Bieleckiego.

Zobacz bramki

Ruch Chorzów - Rekord Bielsko-Biała 3:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Neugebauer (8), 2:0 Konrad Kasolik (16), 2:1 Szczepan Mucha (80), 3:1 Jakub Siwek (84), 3:2 Marek Sobik (90)

Ruch: Bielecki - Będzieszak (68. Paszek), Kasolik, Kulejewski, Kowalski - Kwaśniewski, Wyroba, Mokrzycki, Neugebauer (77. Siwek), Janoszka - Guzdek (87. Rudek).

Rekord: Szumera – Gaudyn (46. Żołna), Kareta, Madzia, Caputa, Wróblewski (64. Mucha), Kowalczyk (46. Czaicki), Szymański, Iwanek (79. Sobik), Nowak, Byrtek (64. Ciućka)

Żółte kartki: Mokrzycki, Będzieszak - Madzia, Kareta

Sędziował: Robert Kowalczyk (Częstochowa)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności