Ruch Chorzów - Ruch Zdzieszowice 2:2. Koniec bojkotu i wielkie emocje ZDJĘCIA KIBICÓW

3.284 kibiców pojawiło się na meczu Ruch Chorzów - Ruch Zdzieszowice. To pierwsze spotkanie po zakończeniu przez fanów Niebieskich bojkotu. Piłkarze zrewanżowali im się dobrym widowiskiem zakończonym remisem 2:2.

Zakończenie bojkotu kibiców w Chorzowie przyjęto z ulgą. Atmosfera odprężenia udzieliła się chyba także piłkarzom, bo Ruch stracił gola w meczu ze swoim imiennikiem ze Zdzieszowic już w 22 sekundzie, gdy do siatki trafił Denis Smolarek.

W 58 minucie było już 0:2, a bramkę z rzutu karnego zdobył Marcin Niemczyk. W dodatku czerwoną kartkę za faul (uderzenie łokciem) zobaczył bramkarz gospodarzy Dawid Smug.

Ponad 3.000 kibiców wciąż jednak wspierało zawodników Niebieskich, a ci w osłabieniu zaczęli odrabiać straty.

W 66 minucie z bliska piłkę wkopał do bramki Mateusz Lechowicz i Ruch podkręcił tempo ataków. Dziesięć minut później Mateusz Bartolewski głową doprowadził do remisu, w czym pomógł mu bramkarz mijając się z dośrodkowaniem.

Chorzowianie próbowali zgarnąć całą pulę, ale przy kolejnych akcjach mieli już mniej szczęścia.

Kibice za postawę nagrodzili ich brawami, a w czasie meczu tradycyjnie domagali się od władz miasta obiecanej budowy nowego stadionu.

Zobaczcie jak kibicowano na Cichej w meczu Ruch Chorzów - Ruch Zdzieszowice.