Rusza hokejowy play off: GKS Katowice i Zagłębie Sosnowiec w pierwszej parze. O medale grają też GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie

Obrońca tytułu GKS Katowice w ćwierćfinale rywalizować będzie z Zagłębiem Sosnowiec Lucyna Nenow
Do rywalizacji o medale Tauron Hokej Ligi przystąpią cztery drużyny z naszego regionu. Trzy najlepsze ekipy po fazie zasadniczej mogły wybrać sobie rywala i broniący tytułu GKS Katowice, który skończył ją w fotelu lidera, zdecydował się na grę w Zagłębiem. W rozpoczynającym się 1 marca play off grają także GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie.

Rusza hokejowy play off: GKS Katowice i Zagłębie Sosnowiec w pierwszej parze

1 marca rozpoczyna się najważniejsza część rywalizacji w Tauron Hokej Lidze. W play off zagra osiem najlepszych zespołów tego sezonu, w tym cztery z województwa śląskiego. W pierwszej parze walczyć będą GKS Katowice z Zagłębiem Sosnowiec.

Podopieczni trenera Jacka Płachty w tym sezonie wygrali wszystkie pięć spotkań z zespołem prowadzonym przez swojego byłego szkoleniowca Piotra Sarnika. W Satelicie, która na derbach z sąsiadem zza miedzy wypełni się po brzegi, doskonale też pewnie pamiętają, że w 2022 roku drogę po swoje pierwsze po ponad 50 latach przerwy mistrzostwo Polski GieKSa zaczęła właśnie od ćwierćfinału z sosnowiczanami wygranego 4:1.

O medale zagrają też GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie

Wicemistrz sprzed roku - GKS Tychy wybrał na rywala PZU Podhale. Podopieczni Pekki Tirkkonena tylko raz przegrali w obecnych rozgrywkach z nowo-tarżanami i z pewnością są faworytem, zwłaszcza, że do gry wrócił Alan Łyszczarczyk. Tyszanie muszą jednak uważać na Patryka Wronkę, który jest największą gwiazdą „Szarotek” i najlepiej punktującym zawodnikiem THL.

JKH GKS Jastrzębie nie miał wyboru i w I rundzie play off zmierzy się z Energą Toruń, z któ-rą wygrał trzy z pięciu spotkań w tym sezonie. Rywalizacja czwartej i piątej drużyny tabeli będzie z pewnością najbardziej zaciętą. W dwóch ostatnich ćwierćfinałach podopieczni trenera Roberta Kalabera zawsze rozgrywali po siedem meczów. Przed dwoma laty jastrzębianie grali na tym etapie właśnie z torunianami zwyciężając 4:3.

Na koniec jeszcze parę ogólnych informacji o play offach. Rywalizacja w ćwierćfinałach, półfinałach i finale toczy się do czterech wygranych. Jeśli spotkanie w regulaminowym czasie gry 60 minut zakończy się remisem zarządzana jest 20 minutowa dogrywka trzech na trzech grana do pierwszej bramki. Jeśli i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia strzelanych jest pięć serii karnych, akolejne do skutku. Telewizyjne transmisje z play off planowane są na antenie TVP Sport dopiero w finale. Mistrza Polski poznamy najpóźniej 14 kwietnia.