Siatkarze Banimexu Będzin przegrali z Transferem Bydgoszcz 1:3 [ZDJĘCIA]

JAŹ
Banimex - Transfer 1:3
Banimex - Transfer 1:3 Arkadiusz Gola
W pierwszym meczu rywalizacji o miejsca 5-12 siatkarskiej PlusLigi MKS Banimex przegrał z Transferem Bydgoszcz 1:3 (14:25, 22:25, 25:18, 14:25).

W ubiegłorocznych „polskich” mistrzostwach świata Vital Heynen i Roberto Santilli poprowadzili niemiecką reprezentację po brązowy medal. Wczoraj po raz trzeci stanęli po przeciwnej stronie barykady prowadząc swoje ligowe zespoły. Wszystkie zdecydowanie wypadły na korzyść Belga. \

Przez większą część sezonu będzinianie zamykali ligową tabelę i mieli problem ze skompletowaniem wymaganym przez PlusLigę pięciu wygranych. Ten problem rozwiązali w zwycięskim dwumeczu z BBTS Bielsko-Biała, a dodatkowo otworzyli sobie drzwi do walki nawet o 5. miejsce.

Beniaminek z Będzina rozpoczął spotkanie z Transferem w sosnowieckiej hali przy ulicy Żeromskiego efektownie. Dobra zagrywka i skuteczne ataki pozwoliły im objąć prowadzenie 5:1, ale potem szybko roztrwonili ta przewagę. Gonili wynik, jednak nie ustrzegli się błędów bezlitośnie wykorzystanych przez siatkarzy Transferu.

Identyczny przebieg miał drugi set. Rozpoczął się od prowadzenia Banimexu 3:0, 6:3, ale po pierwszej przerwie technicznej bydgoszczanie byli już na czele. Gospodarzom dopiero w końcówce udało się zniwelować przewagę Transferu, doprowadzili nawet do remisu 22:22. Ostatnie słowo jednak należało do Transferu.

Gospodarze nie złożyli broni. Walczyli, ale zdołali wygrać tylko jednego seta. – Szkoda, że tylko jednego, ale trzeba obiektywnie przyznać to nie był nasz dzień przyznał po meczu przyjmujący MKS Banimex Miłosz Hebda.

Play off. O miejsca 5-12

MKS Banimex – Transfer Bydgoszcz 1:3 (14:25, 22:25, 25:18, 14:25) Stan rywalizacji dwumeczu 0:1. Kolejne spotkanie w Bydgoszczy 14 marca.

MKS Banimex Oczko, Hebda, Pawliński, Gaca, Warda, Żuk, Milczarek (libero) oraz Kowalski, Sarnecki, Wójtowicz, Hunek
Transfer Woicki, Jurkiewicz, Duff, Waliński, Jarosz, Cupković, Nally (libero) oraz Gunia, Wolański, Marshall, Murek