Siatkówka: Jastrzębski Węgiel przegrał z Sir Safety Perugia i odpadł z Ligi Mistrzów

Krzysztof Łokaj / Nowiny
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali gładko na wyjeździe rewanżowy mecz z Sir Safety Perugia 0:3 i odpadli z rozgrywek Ligi Mistrzów.

Jastrzębianie sami sobie skomplikowali sytuacje przegrywając z Sir Safety u siebie przed tygodniem 2:3. Nie zwiesili jednak głów i jadąc do Włoch na rewanż zapowiadali, że powalczą o zwycięstwo i awans do następnej rundy. Marzył im się nawet finał, który rozegrany zostanie w Berlinie.

Trzecia drużyna poprzedniej edycji Ligi Mistrzów mecz w hali Palasport Evangelisti rozpoczęła jednak fatalnie. Jastrzębianie mieli problemy z przyjęciem zagrywki siatkarzy Perugii i przegrywali 1:5. Gospodarze grali swobodnie i nie mieli problemów z kończeniem swoich akcji. Od połowy seta jastrzębianie zaczęli odrabiać straty, nie na tyle jednak, by wygrać całą partię.
Podobne problemy podopieczni Roberto Piazzy mieli także w drugim secie.

Przegrywali różnicą kilku punktów (12:8, 18:14). Kiedy wydawało się, że set jest już stracony, przewaga Włochów zaczęła topnieć i pojawiła się szansa złamania gospodarzy. W końcówce jednak znowu dały o sobie znać możliwości Aleksandara Atanasijevicia, Christiana Fromma i prowadzącego grę Włochów Luciano De Cecco.

Włosi zdawali sobie sprawę, że są bliscy awansu i tej szansy nie dali sobie wydrzeć. Kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i pojedyncze udane akcje Jastrzębskiego Węgla nie robiły na nich wrażenia. Trener Nicola Grbić pozwolił sobie na wprowadzenie na boisko rezerwowych. Ale i oni potrafili utrzymać odpowiedni poziom gry i dowieźli do końca przewagę. Rywalem Włochów w kolejnej rundzie może być Skra undy play off LM awansowała także Rnca przewagę. Rywalem Włochów.

*Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
*Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
*Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV